• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.925016.9928
Euro17.491317.5614
ŞAHİN ASKER
kartepeninsesi@gmail.com
ÖGRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN
28/11/2021

 

Her yıl öğretmenler günü kutlanır  bu yılda öğretmenler günü kutlu olsun .

 

Yıllar önceye gittim 1981  yılında  öğretmenliğe başladım. 1992 yılında ayrılıp gazeteye  başladım.Buraya kadar geldim.Köylerde öğretmenlik yapmak çok heyecanlı ve her şeyi birebir yaşamak,öğretmenliğim süresince severek yaptım.

Dünyaya bir daha gelsem öğretmen olurdum,sobayı yakacaksın ,odunu sen getirecen sınıfı kendin süpürecen,çatı aktığında veliyle beraber tamir edecen,öğrencinin kitabını defterini veli ile beraber alacan işte böyle öğretmenlik yaptık, bizim zamanımızdaki öğretmenler imkanlar dahilinde  öğretmenlik yapıyordu.Şimdi bunu niye yazdım.

Eskiden öğretmenler günü  öğretmen evimde  kutlanırdı.Köyde öğretmenler günümüzü  köyde sınıfta kutlardık .Çayırdan  toplanan ciçek ve papatyadan  deste  yapılarak gelirdi bazı velilerde çorap mendil hediye ederdi velilerimizin  yaptıkları börekler,  ayranla yenir  sohbet edip kutlardık.

 Köylerimizde bir bütün veli öğrenci olarak yaşardık.Şehirdeki öğretmen arkadaşlarımız  öğretmen evinde  ve özel restoranlarda kutlardı.

Eğitim düzeyine  baksak  başarı durumu  ortada  örgenciye veli  yardımı ,.kurslar  yeterlimi bilemem ortada   İl milli eğitim müdürlüğüne  gidecektin göreve başlama yazısını alıp gideceksiniz .

Bir anımı anlatmak isterim  görev  yazımı aldım  görev yeri Ulu Pınar ilkokulu  üç gün  adresi aradım sonunda buldum arayarak gittim haftada Birgün şehre   araç  vardı .Yollar bozuk yarım saatlik yolu bir saatte gelirdik.

Şimdi  bakalım bazı idareciler yer beğenmiyor. 

Neyse...

Servislerle gidecen gelecek , tüm imkanlar elinde  başarı ortada.

Tüm öğretmenler günümüz kutlu olsun Nice yıllar.

 

 


 177 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

SSK KİMLERİ EMEKLİ EDİYOR? - 20/10/2021
Bazen yazı yazmak çok kolay bazen de çok zor.Bugün yazacağım yazı kimseyi üzmek kırmak istemem zan altında koymam. Bize gelen veya ihbar hattından gelen haberleri değerlendiririm
BİR BAYRAM BÖYLE GEÇTİ - 25/07/2021
Alo evlat hattı personelleri her zaman olduğu gibi, bu bayramda önce sonrası ihtiyaç sahiplerinin yanında olup dualarını aldılar.
ÇOCUKLAR 23 NİSAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN - 25/04/2021
Bir eğitimci olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk bayramını köydeki okulumda ,okulun bahçesinde kısada olsa imkanlar dahilinde öğrencilerimizle kutlar, günler önce hazırlık yapardık.
Ben Kocaman’ı Takdir Ediyorum - 19/04/2021
Kartepe Belediye başkanı Kocaman’ı taktir ediyorum.Şimdi bunu neden yazdım bazı kesim yağcılık bazı kesim taktir edecektir.
KARTEPE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ - 10/04/2021
2009 yılında Kartepe ilçemizin kurulmasıyla birlikte, İlçe Emniyet Müdürlüğü oluşturularak kendisine düşen görevleri titizlikle icra etmeye başlamıştır
41 YIL NASIL GEÇTİ - 10/01/2021
Gazeteciler günü kutlu olsun
Sevgi Zamanı, Birlik Zamanı... - 02/12/2020
Her gazeteci kardeşlerim her gün haftalık yazı yazarlar değişik konularda, bende sorunları ve siyaseti yazmayı niyetliydim.
ALLAH SEVENLERİME BAĞIŞLADI BENİ... - 23/11/2020
9 Yıl önce kalp krizi geçirdim, üç damarım değişti, 9 ay önce kalp krizi geçirdim, devlet hastanesine, oradan konak hastanesine kaldırıldım. İki damarım da tıkanık olduğu için, başarılı bir operasyonla açıldı.
MERHABALAR - 19/10/2020
Köşe yazıma bir süre ara vermiştim bu konuda okuyucularımdan özür dilerim...
 Devamı