• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.956218.0281
Euro18.256718.3298
ŞAHİN ASKER
kartepeninsesi@gmail.com
41 YIL NASIL GEÇTİ
10/01/2021

Gazeteciler günü kutlu olsun

 Gazeteciliğin okulu yoktur gönül işidir.Fedakarlık işidir dürüstlüktür en önemli olanda tarafsızlık ahlak isteyen meslektir gazetecilik.

 Özgür Kocaeli ve kısa süre kırmızı Kocaeli’de  5 yılda hürriyet gazetesinde çalıştım.Yıllarım en güzeli Özgür Kocaeli’de geçti . Acı tatlı  anılarımızı gençliğimizi özgür Kocaeli’de geçerken rahmetli Kazım  abimiz TRT muhabirliğini Kocaeli’de aynı zamanda beş bölge sorumlusuydu sayılarımız azdı ama birlik beraberliğimiz vardı. Gazeteciler cemiyetini kurdu yıllarca yürüttü bizler Kazım abinin yanındaydık.

Bazı mesai arkadaşlarımdan bahsetmeden olmaz;

Murat Yoldaş  müdürlüğümü yaptı. İşi akşam verirdi,  sabah ilk önce akşam ki haberi ver derdi.Ahmet Serimer iş takibi pek yapmazdı ,perde arkasının haberlerini yazardı  çalışanını korurdu yazı işleri müdürlüğü döneminde bizleri hiç kırmazdı.Koordinatör Ali   Gündoğdu  haberi yapardı eksikleri  tamamlayıp genel müdüre verirdi  benim haberlerimi yapmamaya özen gösterdi , ama beni de pek sevmezdi  ben onu severdim çünkü haberimi nöbetinde yazmaz diye, bunu iyi niyetine  güvenerek yazdım.

Metin abi ve Yıldız Berber ile, haberlerimi yazardılar .Yıldız eksik haberi sevmezdi ama ben memnundum  dediklerini yapardım.Çaycımız Fehmi abimiz çay servisi spor servisini yapardı,

Cemalettin  sadece  inşaatlara bakardı  siyasi haberlere de  giderdi.Patronumuz İsmet Çiğit muhabirlere karışmazdı muhatabı Ahmet Serimer’diç.Bütün  fırçayı yerdi  bizlerin yüzünden hakkını helal et abi.Babadan Kalma disiplinli çalışmalarda İsmet Çiğit  zamanında  maaşlarımızı ve bayram  paralarımız öderdi sıkıntımız olmazdı.

Benim gazetede ustam Gazetenin Kurucusu  Dündar Çigit ve haber müdürü Cevat Çetin   tarafsızlığı, dürüstlüğü, ilkeli ve en önemli haberleri tarafsız yazmayı öğretti .Yıllarca çalıştım  kendilerini rahmetle anarım.

Yıllar sonra  ben ve İdris Çelebi   gazeteden ayrılıp ,gazete kurduk şu anda kendi işimizi yapıyoruz.

Şu  anda kurduğum  gazete de beraber çalıştığım arkadaşlarım  genel koordinatör  Mehtap  Fırat ,yıllardır bana karşılıksız dostane yardımcı olan Yalçın Öner ,  Necdet Özmen ,Seyfettin Nuroğlu  , Cengiz Akbaş  , tasarımda,reklamda yıllardır desteğini esirgemeyen Zeynep Taşçı ya teşekkür eder gazeteciler gününü kutlarım…

Aklımda kalan yıllardır azda olsa anılarım 363 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR BAYRAMDA BÖYLE GEÇTİ - 14/07/2022
Kartepe ilçemiz de bir başka olur bayramlaşma.Ramazan bayramı ayrı güzellikte yaşanır, kurban bayramı ayrı güzellikte.
ÖGRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN - 28/11/2021
Her yıl öğretmenler günü kutlanır bu yılda öğretmenler günü kutlu olsun .
SSK KİMLERİ EMEKLİ EDİYOR? - 20/10/2021
Bazen yazı yazmak çok kolay bazen de çok zor.Bugün yazacağım yazı kimseyi üzmek kırmak istemem zan altında koymam. Bize gelen veya ihbar hattından gelen haberleri değerlendiririm
BİR BAYRAM BÖYLE GEÇTİ - 25/07/2021
Alo evlat hattı personelleri her zaman olduğu gibi, bu bayramda önce sonrası ihtiyaç sahiplerinin yanında olup dualarını aldılar.
ÇOCUKLAR 23 NİSAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN - 25/04/2021
Bir eğitimci olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk bayramını köydeki okulumda ,okulun bahçesinde kısada olsa imkanlar dahilinde öğrencilerimizle kutlar, günler önce hazırlık yapardık.
Ben Kocaman’ı Takdir Ediyorum - 19/04/2021
Kartepe Belediye başkanı Kocaman’ı taktir ediyorum.Şimdi bunu neden yazdım bazı kesim yağcılık bazı kesim taktir edecektir.
KARTEPE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ - 10/04/2021
2009 yılında Kartepe ilçemizin kurulmasıyla birlikte, İlçe Emniyet Müdürlüğü oluşturularak kendisine düşen görevleri titizlikle icra etmeye başlamıştır
Sevgi Zamanı, Birlik Zamanı... - 02/12/2020
Her gazeteci kardeşlerim her gün haftalık yazı yazarlar değişik konularda, bende sorunları ve siyaseti yazmayı niyetliydim.
ALLAH SEVENLERİME BAĞIŞLADI BENİ... - 23/11/2020
9 Yıl önce kalp krizi geçirdim, üç damarım değişti, 9 ay önce kalp krizi geçirdim, devlet hastanesine, oradan konak hastanesine kaldırıldım. İki damarım da tıkanık olduğu için, başarılı bir operasyonla açıldı.
 Devamı