• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.392613.4463
Euro15.178615.2394
ŞAHİN ASKER
kartepeninsesi@gmail.com
Allah Yardımcısı Olsun 'Başkan Kocaman'ın…
19/05/2019

Kartepe son beş yılını şansız geçirdi, hep göstermelik yatırımlar yapıldı. Olmayan yatırımları, yandaş medyalar yapılıyor diye göstermek için, yapılıyor diye yazdılar. 

Ama gayrimakuller satılırken, siyası partililer satmayın dediler. Hatta kendi meclis üyeleri bile söyledi ama kim dinler.

Bir söz vardır cami ne kadar büyük olursa olsun, imam bildiğini okur diye, bu misal gibi, bol bol dükkan kiralayıp, spor merkezi, Bilgi evleri için, belediyeye ait dükkanları da, sözde kiraya cüzü miktarlarda, ücretlerle verdiler.

Spor da ya da, belediye olarak aldığı ödülleri İzmit'de değil de, il dışında tesislerde kutladılar yazmakla, göstermelik hizmetleri bitmez, hatta kadrosunu bile Körfez, İzmit ve Kandıra'dan kurdu.

Başarıyı da yakalarım dedi demesine de, ilçe de oturmayan, ilçeyi tanımayanı getirirsen, borcunda çok olur başarısızda olursun.

Bunları yazarken üzüldüm, ama gerçek bu, yerel seçimlerde, Mustafa Kocaman gösterildi ve il birincisi olarak seçimi kazandı. Çok sevindi partililer ama görevi aldıktan sonra, kasaya bakan Kocaman'a milyonlarca borç kalmış, kabarık faturalar da, Kocaman durumun ne kadar vahim olduğunu gördü.

Hemen yatırımları durdurdu, olmayan paranın başına, Başkan Yardımcısını Gölcükten, Şube Müdürlüğüne de Mehmet Yaman'ı getirdi.
Bu isimler ne kadar başarılı olacak? İlçeyi tanımıyor, inşallah para trafiğini iyi yönetir. O da zor, en az iki yıl alır, hadi hayırlı olsun. Kartepe'nin kaderi bu, yapacak bir şey yok...

Sayın başkanım, bizler medya ve dostların olarak, her zaman sizlere destek veririz. Yüzde 58 oyu alarak, bu kriz durumda partiyi ön plana çıkardınız.
Bu yazıyı okuyan okuyucularımdan özür dilerim, yağcılık değil gerçek bu, yazmasam asıl o zaman vicdanen rahatsız olurum. Bazı müdürleri kendine bağlamışsın güzel ama, bu borçlar nasıl ödenir bilemiyoruz, Allah yardımcın olsun.

Gerçek fakirler dışında yardımları ve kültür gezilerini, ramazanda gezileri kaldırmışsın, birde basın yayını da düzenleme getirirseniz yerinde olacak.
İki yıl içerisinde, inşallah ilçenin keyfi borçlarını ödersiniz, buna ilçe halkımız ve bizler inanmaktayız. Ramazanda çat kapı garibanın sofrasında da oturuyorsun buda inan beni çok duygulandırdı, tebrik edilmesi gereken bir durum bu...

Bununla ilgili bir anımı anlatmak istiyorum.


Kartepe ilçe olduğu zaman da, ilçenin ilk kurucu Belediye Başkanı Habib Sarman ile, ramazan öncesi sohbet ederken, Başkan ramazanda ne yapalım demişti, bende durumu iyi olmayan vatandaşları tespit edip, eşinizle beraber çat kapı yaparsanız, onlarla birlikte iftar ederseniz, halkımızda mutlu olur, sizde mutlu olursunuz bu durumdan demiştim. İlk gittiği aileye ben de başkanla gitmiştim.

İkinci ailenin de evine gittiğimizde, çay verecek bardakları yoktu mutfakta, evin genç kızı bu durumu annesine söylemişti. Bizlerde aileyi sıkıntıda bırakmamak için başka bir arkadaşa daha gideceğiz deyip ayrılmıştık oradan.

Böyle bir aileyi görünce ben bir daha başkanla iftar gezisi yapmadım, çünkü bu durum benim çok canımı sıkmıştı, gittiğimiz yerde eğer o insanların durumu yoksa ve biz onlara yük olabiliriz diye.

Daha sonraları Başkan Sarman gezilerine kendi başına devam etti. Böyle bir anımı da sizlerle paylaşmak istedim.

SAYGILARIMLA...301 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ÖGRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN - 28/11/2021
Her yıl öğretmenler günü kutlanır bu yılda öğretmenler günü kutlu olsun .
SSK KİMLERİ EMEKLİ EDİYOR? - 20/10/2021
Bazen yazı yazmak çok kolay bazen de çok zor.Bugün yazacağım yazı kimseyi üzmek kırmak istemem zan altında koymam. Bize gelen veya ihbar hattından gelen haberleri değerlendiririm
BİR BAYRAM BÖYLE GEÇTİ - 25/07/2021
Alo evlat hattı personelleri her zaman olduğu gibi, bu bayramda önce sonrası ihtiyaç sahiplerinin yanında olup dualarını aldılar.
ÇOCUKLAR 23 NİSAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN - 25/04/2021
Bir eğitimci olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk bayramını köydeki okulumda ,okulun bahçesinde kısada olsa imkanlar dahilinde öğrencilerimizle kutlar, günler önce hazırlık yapardık.
Ben Kocaman’ı Takdir Ediyorum - 19/04/2021
Kartepe Belediye başkanı Kocaman’ı taktir ediyorum.Şimdi bunu neden yazdım bazı kesim yağcılık bazı kesim taktir edecektir.
KARTEPE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ - 10/04/2021
2009 yılında Kartepe ilçemizin kurulmasıyla birlikte, İlçe Emniyet Müdürlüğü oluşturularak kendisine düşen görevleri titizlikle icra etmeye başlamıştır
41 YIL NASIL GEÇTİ - 10/01/2021
Gazeteciler günü kutlu olsun
Sevgi Zamanı, Birlik Zamanı... - 02/12/2020
Her gazeteci kardeşlerim her gün haftalık yazı yazarlar değişik konularda, bende sorunları ve siyaseti yazmayı niyetliydim.
ALLAH SEVENLERİME BAĞIŞLADI BENİ... - 23/11/2020
9 Yıl önce kalp krizi geçirdim, üç damarım değişti, 9 ay önce kalp krizi geçirdim, devlet hastanesine, oradan konak hastanesine kaldırıldım. İki damarım da tıkanık olduğu için, başarılı bir operasyonla açıldı.
 Devamı