• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BELEDİYENİN HİZMETLERİNDEN MEMNUNMUSUNUZ?
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.29457.3237
Euro8.57908.6134
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret116231
ŞAHİN ASKER
kartepeninsesi@gmail.com
Allah Yardımcısı Olsun 'Başkan Kocaman'ın…
19/05/2019

Kartepe son beş yılını şansız geçirdi, hep göstermelik yatırımlar yapıldı. Olmayan yatırımları, yandaş medyalar yapılıyor diye göstermek için, yapılıyor diye yazdılar. 

Ama gayrimakuller satılırken, siyası partililer satmayın dediler. Hatta kendi meclis üyeleri bile söyledi ama kim dinler.

Bir söz vardır cami ne kadar büyük olursa olsun, imam bildiğini okur diye, bu misal gibi, bol bol dükkan kiralayıp, spor merkezi, Bilgi evleri için, belediyeye ait dükkanları da, sözde kiraya cüzü miktarlarda, ücretlerle verdiler.

Spor da ya da, belediye olarak aldığı ödülleri İzmit'de değil de, il dışında tesislerde kutladılar yazmakla, göstermelik hizmetleri bitmez, hatta kadrosunu bile Körfez, İzmit ve Kandıra'dan kurdu.

Başarıyı da yakalarım dedi demesine de, ilçe de oturmayan, ilçeyi tanımayanı getirirsen, borcunda çok olur başarısızda olursun.

Bunları yazarken üzüldüm, ama gerçek bu, yerel seçimlerde, Mustafa Kocaman gösterildi ve il birincisi olarak seçimi kazandı. Çok sevindi partililer ama görevi aldıktan sonra, kasaya bakan Kocaman'a milyonlarca borç kalmış, kabarık faturalar da, Kocaman durumun ne kadar vahim olduğunu gördü.

Hemen yatırımları durdurdu, olmayan paranın başına, Başkan Yardımcısını Gölcükten, Şube Müdürlüğüne de Mehmet Yaman'ı getirdi.
Bu isimler ne kadar başarılı olacak? İlçeyi tanımıyor, inşallah para trafiğini iyi yönetir. O da zor, en az iki yıl alır, hadi hayırlı olsun. Kartepe'nin kaderi bu, yapacak bir şey yok...

Sayın başkanım, bizler medya ve dostların olarak, her zaman sizlere destek veririz. Yüzde 58 oyu alarak, bu kriz durumda partiyi ön plana çıkardınız.
Bu yazıyı okuyan okuyucularımdan özür dilerim, yağcılık değil gerçek bu, yazmasam asıl o zaman vicdanen rahatsız olurum. Bazı müdürleri kendine bağlamışsın güzel ama, bu borçlar nasıl ödenir bilemiyoruz, Allah yardımcın olsun.

Gerçek fakirler dışında yardımları ve kültür gezilerini, ramazanda gezileri kaldırmışsın, birde basın yayını da düzenleme getirirseniz yerinde olacak.
İki yıl içerisinde, inşallah ilçenin keyfi borçlarını ödersiniz, buna ilçe halkımız ve bizler inanmaktayız. Ramazanda çat kapı garibanın sofrasında da oturuyorsun buda inan beni çok duygulandırdı, tebrik edilmesi gereken bir durum bu...

Bununla ilgili bir anımı anlatmak istiyorum.


Kartepe ilçe olduğu zaman da, ilçenin ilk kurucu Belediye Başkanı Habib Sarman ile, ramazan öncesi sohbet ederken, Başkan ramazanda ne yapalım demişti, bende durumu iyi olmayan vatandaşları tespit edip, eşinizle beraber çat kapı yaparsanız, onlarla birlikte iftar ederseniz, halkımızda mutlu olur, sizde mutlu olursunuz bu durumdan demiştim. İlk gittiği aileye ben de başkanla gitmiştim.

İkinci ailenin de evine gittiğimizde, çay verecek bardakları yoktu mutfakta, evin genç kızı bu durumu annesine söylemişti. Bizlerde aileyi sıkıntıda bırakmamak için başka bir arkadaşa daha gideceğiz deyip ayrılmıştık oradan.

Böyle bir aileyi görünce ben bir daha başkanla iftar gezisi yapmadım, çünkü bu durum benim çok canımı sıkmıştı, gittiğimiz yerde eğer o insanların durumu yoksa ve biz onlara yük olabiliriz diye.

Daha sonraları Başkan Sarman gezilerine kendi başına devam etti. Böyle bir anımı da sizlerle paylaşmak istedim.

SAYGILARIMLA...184 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Artık Emekli Olsunlar - 17/07/2020
Maliye bakanına açık mektup
BELEDİYEMİZ BAŞARILI… - 17/05/2020
Haberler geliyor bizlere haberlere gidiyoruz ilçemizde belediye başkanımız sayın Mustafa Kocaman ,yardımcısı Orhan Akyüz ve alo evlat ekibi başarılı,müdür İbrahim Özyılmaz ve diğer ekiplerde kendine düşeni yapmaktalar
ACI BU OLSA GEREK - 09/05/2020
MEKANI CENNET OLSUN
Türk Milletinin Başı Sağolsun - 29/02/2020
Yıllardır yazı yazdım haber yazdım ama bu köşemi yazarken ciğerim yanarak yazdım
Kartepe Belediye Basını Ne İş Yapar? - 19/01/2020
BASIN YAYIN DİĞER MÜDÜRLERİN ÇALIŞMALARINI NEDEN YAZMIYOR?
KARTEPE’DE İŞLER NASIL OLUYOR ? - 18/01/2020
KARTEPE'DE SORUNLAR
SEDAŞ’ın Yaptığına Bakın..! - 11/10/2019
Biraz Sorunlardan Bahsedelim Çok Vardır Ama En Önemlisi, Kartepe’de SEDAŞ’da Yaşanan Bir Olayı Size Aktaracağım, Hem Üzüldüm, Hem De Bu Kadar Yetkiyi ve Vatandaşa Hakaret Etme Yetkisini Kim Vermiş Olabilir Ki Diye Merak da Ettim Doğrusu..!
Kartepe Belediyesinde İşler Nasıl Yürüyor… - 27/07/2019
Kartepe Belediyemizde seçim yapıldı, Başkan değişti, işler iyi gidiyordu, herkes sevinmişti, ama öyle olmadı.
KARTEPE BELEDİYE BASININDAN BAŞKAN KOCAMAN’IN HESABINDAN, RESİMLERİNİZİ GÖREBİLİRSİNİZ. - 30/05/2019
Şimdi bunu neden yazdım okuyucular merak eder, ilçeyi tanımayan, geldikleri ilçede başarılı olmayan kişileri, basın yayına getiren, eski belediye yönetimi hale aynı sistem gidiyor.
 Devamı