• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BELEDİYENİN HİZMETLERİNDEN MEMNUNMUSUNUZ?
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.29457.3237
Euro8.57908.6134
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam1
Toplam Ziyaret116223
ŞAHİN ASKER
kartepeninsesi@gmail.com
İYİ PARTİ KONGRE YAPMADAN YÖNETİMİ AÇIKLADI.
27/04/2019

Siyasette 24 saat çok uzun bir zaman, kimin ne zaman nereye geleceği belli olmayan, bir yapıya sahip, geç gelip tez öğrendi lafı var ya, ilçemizde iyi partide bu uygulandı.

İlçemizde İYİ Partinin başkanlığını, eski tecrübeli başkan olarak atanan, Musa Coşkun kısa sürede iki defa gidip geldi. Başkanlığı sonunda ayrılmanın, tek yolu varsa, aday olmak veya gençlerin önünü açmak, rahatsızım mazereti ile ayrılmak en doğrusu da bu, 31 Mart yerel seçimlerinde meclis üyesi adayı oldu. Yerini beğenmedi, aday olmadı. İstifası sonrası yerine İYİ Parti, ilden atama yaptı.

Partiyi kuran, ilçeyi bilen, bir başkan yerine, ilden atandı. Buna da tamam ilçemizde partinin kuruluşunda destek verenler varken, ilden hazır kurulmuş yönetime başkan atandı. Adını da seçimlerde kırgınlık olmasın, kimse kırgın değil, küllerinden oluşan iyi parti istediği oyu ilçede de alamadı. 

Şimdi bunları neden yazdım, ilçenin atanan başkanı Haluk Tamyüksel, seçim öncesi çalıştı, ama yöreyi iyi bilmemesine rağmen, ilçeyi bilen partililerle buraya kadar getirdi.

Siyaset uzun soluklu ama birde koltuk sevdası var, Atama ile gelen başkan Tamyüksel, seçimde CHP ile beraber hareketi ile istenilen oyu alamadı. Buna rağmen, siyasette hedefi olmayan, ileriye dönük hesabı olmayan, yöneticiler toplantı yapıp kendini güçlü göstermek ister, fırsatını buldukça toplantı yaparak teşekkür etmez.

Şimdi İYİ Parti ilçe başkanı haluk Tamyüksel, toplantılar, konuşmalar yapıyor. İl ve ilçe başkanlık seçimlerine hazırlık yaptığı ortada, kendi görüşünü anlatıyor. Yazmak lazım, Kartepe ilçe olduktan sonra, başkan seçilenler hep ilden geliyor, İlçemizde bu görevi yapacak kimse yok mu?

Hayır, tabiki var, hatta en güzelini yapar, ama imkân verilirse tabi, ilçe başkanımız şimdi bazı gazeteleri yanına alarak, yeniden liste yapıp, tanıtımını yapıyor, ama benim yönetimim budur, ilçede yapılacak seçimde kadrom budur, İYİ Partiye gönül vermiş, ilçe başkanlığı yapacak adaylara duyurulur, hiç heveslenmeyin, Sayın başkana sormak lazım, bir taraftan yeni liste yapıp, bazı basın kuruluşların yoluyla duyuracaksın, sonrada bana destek verin ben yaptım desteğinizi beklerim diyeceksin.

Yıllardır siyasi muhabirlik yaptım, önce atanacaksın, sonra girdiğin seçimlerde başarılı olmayacaksın, sonra da kalkıp liste yapacaksın, hatta görev bölümü bile yapacaksın, kongreye yakın, güzel taktik neyse, son yapılan yerel seçimde sonuca bakmak lazım.!

 

Saygılarımla...315 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Artık Emekli Olsunlar - 17/07/2020
Maliye bakanına açık mektup
BELEDİYEMİZ BAŞARILI… - 17/05/2020
Haberler geliyor bizlere haberlere gidiyoruz ilçemizde belediye başkanımız sayın Mustafa Kocaman ,yardımcısı Orhan Akyüz ve alo evlat ekibi başarılı,müdür İbrahim Özyılmaz ve diğer ekiplerde kendine düşeni yapmaktalar
ACI BU OLSA GEREK - 09/05/2020
MEKANI CENNET OLSUN
Türk Milletinin Başı Sağolsun - 29/02/2020
Yıllardır yazı yazdım haber yazdım ama bu köşemi yazarken ciğerim yanarak yazdım
Kartepe Belediye Basını Ne İş Yapar? - 19/01/2020
BASIN YAYIN DİĞER MÜDÜRLERİN ÇALIŞMALARINI NEDEN YAZMIYOR?
KARTEPE’DE İŞLER NASIL OLUYOR ? - 18/01/2020
KARTEPE'DE SORUNLAR
SEDAŞ’ın Yaptığına Bakın..! - 11/10/2019
Biraz Sorunlardan Bahsedelim Çok Vardır Ama En Önemlisi, Kartepe’de SEDAŞ’da Yaşanan Bir Olayı Size Aktaracağım, Hem Üzüldüm, Hem De Bu Kadar Yetkiyi ve Vatandaşa Hakaret Etme Yetkisini Kim Vermiş Olabilir Ki Diye Merak da Ettim Doğrusu..!
Kartepe Belediyesinde İşler Nasıl Yürüyor… - 27/07/2019
Kartepe Belediyemizde seçim yapıldı, Başkan değişti, işler iyi gidiyordu, herkes sevinmişti, ama öyle olmadı.
KARTEPE BELEDİYE BASININDAN BAŞKAN KOCAMAN’IN HESABINDAN, RESİMLERİNİZİ GÖREBİLİRSİNİZ. - 30/05/2019
Şimdi bunu neden yazdım okuyucular merak eder, ilçeyi tanımayan, geldikleri ilçede başarılı olmayan kişileri, basın yayına getiren, eski belediye yönetimi hale aynı sistem gidiyor.
 Devamı