• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar16.925016.9928
Euro17.491317.5614
ŞAHİN ASKER
kartepeninsesi@gmail.com
İYİ PARTİ KONGRE YAPMADAN YÖNETİMİ AÇIKLADI.
27/04/2019

Siyasette 24 saat çok uzun bir zaman, kimin ne zaman nereye geleceği belli olmayan, bir yapıya sahip, geç gelip tez öğrendi lafı var ya, ilçemizde iyi partide bu uygulandı.

İlçemizde İYİ Partinin başkanlığını, eski tecrübeli başkan olarak atanan, Musa Coşkun kısa sürede iki defa gidip geldi. Başkanlığı sonunda ayrılmanın, tek yolu varsa, aday olmak veya gençlerin önünü açmak, rahatsızım mazereti ile ayrılmak en doğrusu da bu, 31 Mart yerel seçimlerinde meclis üyesi adayı oldu. Yerini beğenmedi, aday olmadı. İstifası sonrası yerine İYİ Parti, ilden atama yaptı.

Partiyi kuran, ilçeyi bilen, bir başkan yerine, ilden atandı. Buna da tamam ilçemizde partinin kuruluşunda destek verenler varken, ilden hazır kurulmuş yönetime başkan atandı. Adını da seçimlerde kırgınlık olmasın, kimse kırgın değil, küllerinden oluşan iyi parti istediği oyu ilçede de alamadı. 

Şimdi bunları neden yazdım, ilçenin atanan başkanı Haluk Tamyüksel, seçim öncesi çalıştı, ama yöreyi iyi bilmemesine rağmen, ilçeyi bilen partililerle buraya kadar getirdi.

Siyaset uzun soluklu ama birde koltuk sevdası var, Atama ile gelen başkan Tamyüksel, seçimde CHP ile beraber hareketi ile istenilen oyu alamadı. Buna rağmen, siyasette hedefi olmayan, ileriye dönük hesabı olmayan, yöneticiler toplantı yapıp kendini güçlü göstermek ister, fırsatını buldukça toplantı yaparak teşekkür etmez.

Şimdi İYİ Parti ilçe başkanı haluk Tamyüksel, toplantılar, konuşmalar yapıyor. İl ve ilçe başkanlık seçimlerine hazırlık yaptığı ortada, kendi görüşünü anlatıyor. Yazmak lazım, Kartepe ilçe olduktan sonra, başkan seçilenler hep ilden geliyor, İlçemizde bu görevi yapacak kimse yok mu?

Hayır, tabiki var, hatta en güzelini yapar, ama imkân verilirse tabi, ilçe başkanımız şimdi bazı gazeteleri yanına alarak, yeniden liste yapıp, tanıtımını yapıyor, ama benim yönetimim budur, ilçede yapılacak seçimde kadrom budur, İYİ Partiye gönül vermiş, ilçe başkanlığı yapacak adaylara duyurulur, hiç heveslenmeyin, Sayın başkana sormak lazım, bir taraftan yeni liste yapıp, bazı basın kuruluşların yoluyla duyuracaksın, sonrada bana destek verin ben yaptım desteğinizi beklerim diyeceksin.

Yıllardır siyasi muhabirlik yaptım, önce atanacaksın, sonra girdiğin seçimlerde başarılı olmayacaksın, sonra da kalkıp liste yapacaksın, hatta görev bölümü bile yapacaksın, kongreye yakın, güzel taktik neyse, son yapılan yerel seçimde sonuca bakmak lazım.!

 

Saygılarımla...481 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ÖGRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN - 28/11/2021
Her yıl öğretmenler günü kutlanır bu yılda öğretmenler günü kutlu olsun .
SSK KİMLERİ EMEKLİ EDİYOR? - 20/10/2021
Bazen yazı yazmak çok kolay bazen de çok zor.Bugün yazacağım yazı kimseyi üzmek kırmak istemem zan altında koymam. Bize gelen veya ihbar hattından gelen haberleri değerlendiririm
BİR BAYRAM BÖYLE GEÇTİ - 25/07/2021
Alo evlat hattı personelleri her zaman olduğu gibi, bu bayramda önce sonrası ihtiyaç sahiplerinin yanında olup dualarını aldılar.
ÇOCUKLAR 23 NİSAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN - 25/04/2021
Bir eğitimci olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk bayramını köydeki okulumda ,okulun bahçesinde kısada olsa imkanlar dahilinde öğrencilerimizle kutlar, günler önce hazırlık yapardık.
Ben Kocaman’ı Takdir Ediyorum - 19/04/2021
Kartepe Belediye başkanı Kocaman’ı taktir ediyorum.Şimdi bunu neden yazdım bazı kesim yağcılık bazı kesim taktir edecektir.
KARTEPE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ - 10/04/2021
2009 yılında Kartepe ilçemizin kurulmasıyla birlikte, İlçe Emniyet Müdürlüğü oluşturularak kendisine düşen görevleri titizlikle icra etmeye başlamıştır
41 YIL NASIL GEÇTİ - 10/01/2021
Gazeteciler günü kutlu olsun
Sevgi Zamanı, Birlik Zamanı... - 02/12/2020
Her gazeteci kardeşlerim her gün haftalık yazı yazarlar değişik konularda, bende sorunları ve siyaseti yazmayı niyetliydim.
ALLAH SEVENLERİME BAĞIŞLADI BENİ... - 23/11/2020
9 Yıl önce kalp krizi geçirdim, üç damarım değişti, 9 ay önce kalp krizi geçirdim, devlet hastanesine, oradan konak hastanesine kaldırıldım. İki damarım da tıkanık olduğu için, başarılı bir operasyonla açıldı.
 Devamı