• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BELEDİYENİN HİZMETLERİNDEN MEMNUNMUSUNUZ?
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.29457.3237
Euro8.57908.6134
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret116231
ŞAHİN ASKER
kartepeninsesi@gmail.com
BİR SEÇİM DAHA BİTTİ…
06/04/2019

Yıllardır belediye haberleri, siyasi partililerin haberlerini yaptım. Heyecan vardı, şimdi bakıyorum da, sadece heyecan başkan adaylarında, en çokta muhtarlarda gördüm. Bir yerel seçimde daha bitirdik. Tüm siyasi parti başkan adayları, seviyeli bir seçim süreci yaşadılar. Yıllardır siyaset haberi yaptım, ama kalemimi kullandırtmadım, ilan aldıysam da, seçim çalışmalarında tarafsız davrandım. Sırf İlan verdiler diye, onların tarafında, yanında olmadım, olmamda...Kimsede bunu söyleyemez.

Şöyle bir başkanlara ve seçim süreçlerine bakalım,

CHP'de aday belirlendi, eski muhtar ve ilçe başkanlığından gelen, teşkilatlanmayı iyi bilen ama sert görünümü olmasına rağmen, kin tutmayan söyleyeceğini de söyleyen bir yapısı var. Onu Muhtarlık zamanından tanırım, hep sorumlu olduğu mahalle ve köylerin hakkını savunurdu. Seçimde çok çalışmasına rağmen, yeterli oy almadı ikinci oldu.

Saadet Partisinden, seçime son iki ay kala, bir haber ile gazetelere Kartepe'ye Başkan Adayı İbrahim Bıyıklı'nın ismi geldi. Kimdir, ne yapar, diye herkes gibi bende merak ettim ve tanıştık, güler yüzlü, insani ilişkilerini iyi kullanan, bir yapısı var her zaman, yıllardır çalışmaları bildiğim için, haberleri kim atacak, muhatabım kimdir dediğimde, İlçe Başkanı Batmanlar, dedi ve ayrıldı. Çalışmalarını takip ettim, planlı, programlı ve genelde vatandaşlarla birebir görüşmeleri ile sadece projelerini anlattı vatandaşlara. Kazanamayacağını, az da olsa tahmin etti, ama en iyi yatırımı, ileriye dönük yaptı.

DSP ilçemizde, isim yokken, bir isim Yalçın Öner tarafından çıkıyor. Parti binasını tutup, eski meclis üyesi, temel Ofluoğlu'nu aday gösterip, çalışmalarına başlıyor. Buraya kadar güzel, ilçede parti gözetmeden, ilçedeki vatandaşlara yardımcı olup, ilgilenme yapısı güzel bir yapıya sahip, Genel Başkanları ve Yardımcıları ile ilçede, aday tanıtımı ve ilçe binasının açılışını yapıp adayları için oy istediler. Ofluoğlu, Cadde Cadde, sokak sokak, gezerek oy istedi. Bazı rakipleri güldü, alacağı oy 300 veya 500 dediler, Sonuç 5 bin oy aldı, rekor denecek kadar şahsi bir oydur. Kimseyi, özelliklede rakibini küçük görmeyeceksin demişler.

Evet, iktidar AK Partinin, her zaman seçimlerde SKM kurar, oradan çıkan programla, başkan adayı ekini çalışırlar, aday adayları belli oldu. Ama kim aday olursa olsun, bizler tarafsız olduk. Ama adayı bizler zaten biliyorduk. Kocaman, önce İlçe Başkan Yardımcısı oldu. Daha sonra İl Başkan Yardımcısı oldu. Günü geldiğinde de Belediye Başkanı Aday Adayı oldu ve Sona yaklaşırken de Aday olduğu açıklandı. Bu süreç yavaş yavaş sürdü. Şimdi İl Birincisi olan Başkan Kocaman, uzun ve yorucu bir çalışma ile borçlu bir belediyeyi yönetecek. Allah yardımcısı olsun.

Ama şunu çok merak ediyorum, yeni binaya şu an kullandığı masa ve sandalye ile mi gidecek, yoksa eski başkan zamanında siparişi verilen, makam odasını mı kullanacak.
Merak ediyor tüm ilçe... Ama ilk günün de devir teslimde, Volvo makam aracını garaja koymalarını, eski makam aracını kullanacağı talimatını vermişti. Zaten Başkan Kocaman'a da yakışan hareket buydu. İnşallah yeni binaya da mevcut masa sandalyeyle gider. Siparişi verilen malzemelerinde sözleşmesini iptal eder. Tanıdığım kadarı ile kimsenin ekmeği ile oynamaz, ama bazı idareciler özel kalemde değişiklik yapabilir bu da normaldir.


Başkanım ilçe halkı hizmetin en iyisini vereceğine inandığı için sana oy verdi. Bunu hiç unutma...75 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Artık Emekli Olsunlar - 17/07/2020
Maliye bakanına açık mektup
BELEDİYEMİZ BAŞARILI… - 17/05/2020
Haberler geliyor bizlere haberlere gidiyoruz ilçemizde belediye başkanımız sayın Mustafa Kocaman ,yardımcısı Orhan Akyüz ve alo evlat ekibi başarılı,müdür İbrahim Özyılmaz ve diğer ekiplerde kendine düşeni yapmaktalar
ACI BU OLSA GEREK - 09/05/2020
MEKANI CENNET OLSUN
Türk Milletinin Başı Sağolsun - 29/02/2020
Yıllardır yazı yazdım haber yazdım ama bu köşemi yazarken ciğerim yanarak yazdım
Kartepe Belediye Basını Ne İş Yapar? - 19/01/2020
BASIN YAYIN DİĞER MÜDÜRLERİN ÇALIŞMALARINI NEDEN YAZMIYOR?
KARTEPE’DE İŞLER NASIL OLUYOR ? - 18/01/2020
KARTEPE'DE SORUNLAR
SEDAŞ’ın Yaptığına Bakın..! - 11/10/2019
Biraz Sorunlardan Bahsedelim Çok Vardır Ama En Önemlisi, Kartepe’de SEDAŞ’da Yaşanan Bir Olayı Size Aktaracağım, Hem Üzüldüm, Hem De Bu Kadar Yetkiyi ve Vatandaşa Hakaret Etme Yetkisini Kim Vermiş Olabilir Ki Diye Merak da Ettim Doğrusu..!
Kartepe Belediyesinde İşler Nasıl Yürüyor… - 27/07/2019
Kartepe Belediyemizde seçim yapıldı, Başkan değişti, işler iyi gidiyordu, herkes sevinmişti, ama öyle olmadı.
KARTEPE BELEDİYE BASININDAN BAŞKAN KOCAMAN’IN HESABINDAN, RESİMLERİNİZİ GÖREBİLİRSİNİZ. - 30/05/2019
Şimdi bunu neden yazdım okuyucular merak eder, ilçeyi tanımayan, geldikleri ilçede başarılı olmayan kişileri, basın yayına getiren, eski belediye yönetimi hale aynı sistem gidiyor.
 Devamı