• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.37918.4127
Euro9.960710.0006
ŞAHİN ASKER
kartepeninsesi@gmail.com
BİR SEÇİM DAHA BİTTİ…
06/04/2019

Yıllardır belediye haberleri, siyasi partililerin haberlerini yaptım. Heyecan vardı, şimdi bakıyorum da, sadece heyecan başkan adaylarında, en çokta muhtarlarda gördüm. Bir yerel seçimde daha bitirdik. Tüm siyasi parti başkan adayları, seviyeli bir seçim süreci yaşadılar. Yıllardır siyaset haberi yaptım, ama kalemimi kullandırtmadım, ilan aldıysam da, seçim çalışmalarında tarafsız davrandım. Sırf İlan verdiler diye, onların tarafında, yanında olmadım, olmamda...Kimsede bunu söyleyemez.

Şöyle bir başkanlara ve seçim süreçlerine bakalım,

CHP'de aday belirlendi, eski muhtar ve ilçe başkanlığından gelen, teşkilatlanmayı iyi bilen ama sert görünümü olmasına rağmen, kin tutmayan söyleyeceğini de söyleyen bir yapısı var. Onu Muhtarlık zamanından tanırım, hep sorumlu olduğu mahalle ve köylerin hakkını savunurdu. Seçimde çok çalışmasına rağmen, yeterli oy almadı ikinci oldu.

Saadet Partisinden, seçime son iki ay kala, bir haber ile gazetelere Kartepe'ye Başkan Adayı İbrahim Bıyıklı'nın ismi geldi. Kimdir, ne yapar, diye herkes gibi bende merak ettim ve tanıştık, güler yüzlü, insani ilişkilerini iyi kullanan, bir yapısı var her zaman, yıllardır çalışmaları bildiğim için, haberleri kim atacak, muhatabım kimdir dediğimde, İlçe Başkanı Batmanlar, dedi ve ayrıldı. Çalışmalarını takip ettim, planlı, programlı ve genelde vatandaşlarla birebir görüşmeleri ile sadece projelerini anlattı vatandaşlara. Kazanamayacağını, az da olsa tahmin etti, ama en iyi yatırımı, ileriye dönük yaptı.

DSP ilçemizde, isim yokken, bir isim Yalçın Öner tarafından çıkıyor. Parti binasını tutup, eski meclis üyesi, temel Ofluoğlu'nu aday gösterip, çalışmalarına başlıyor. Buraya kadar güzel, ilçede parti gözetmeden, ilçedeki vatandaşlara yardımcı olup, ilgilenme yapısı güzel bir yapıya sahip, Genel Başkanları ve Yardımcıları ile ilçede, aday tanıtımı ve ilçe binasının açılışını yapıp adayları için oy istediler. Ofluoğlu, Cadde Cadde, sokak sokak, gezerek oy istedi. Bazı rakipleri güldü, alacağı oy 300 veya 500 dediler, Sonuç 5 bin oy aldı, rekor denecek kadar şahsi bir oydur. Kimseyi, özelliklede rakibini küçük görmeyeceksin demişler.

Evet, iktidar AK Partinin, her zaman seçimlerde SKM kurar, oradan çıkan programla, başkan adayı ekini çalışırlar, aday adayları belli oldu. Ama kim aday olursa olsun, bizler tarafsız olduk. Ama adayı bizler zaten biliyorduk. Kocaman, önce İlçe Başkan Yardımcısı oldu. Daha sonra İl Başkan Yardımcısı oldu. Günü geldiğinde de Belediye Başkanı Aday Adayı oldu ve Sona yaklaşırken de Aday olduğu açıklandı. Bu süreç yavaş yavaş sürdü. Şimdi İl Birincisi olan Başkan Kocaman, uzun ve yorucu bir çalışma ile borçlu bir belediyeyi yönetecek. Allah yardımcısı olsun.

Ama şunu çok merak ediyorum, yeni binaya şu an kullandığı masa ve sandalye ile mi gidecek, yoksa eski başkan zamanında siparişi verilen, makam odasını mı kullanacak.
Merak ediyor tüm ilçe... Ama ilk günün de devir teslimde, Volvo makam aracını garaja koymalarını, eski makam aracını kullanacağı talimatını vermişti. Zaten Başkan Kocaman'a da yakışan hareket buydu. İnşallah yeni binaya da mevcut masa sandalyeyle gider. Siparişi verilen malzemelerinde sözleşmesini iptal eder. Tanıdığım kadarı ile kimsenin ekmeği ile oynamaz, ama bazı idareciler özel kalemde değişiklik yapabilir bu da normaldir.


Başkanım ilçe halkı hizmetin en iyisini vereceğine inandığı için sana oy verdi. Bunu hiç unutma...126 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

BİR BAYRAM BÖYLE GEÇTİ - 25/07/2021
Alo evlat hattı personelleri her zaman olduğu gibi, bu bayramda önce sonrası ihtiyaç sahiplerinin yanında olup dualarını aldılar.
ÇOCUKLAR 23 NİSAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN - 25/04/2021
Bir eğitimci olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk bayramını köydeki okulumda ,okulun bahçesinde kısada olsa imkanlar dahilinde öğrencilerimizle kutlar, günler önce hazırlık yapardık.
Ben Kocaman’ı Takdir Ediyorum - 19/04/2021
Kartepe Belediye başkanı Kocaman’ı taktir ediyorum.Şimdi bunu neden yazdım bazı kesim yağcılık bazı kesim taktir edecektir.
KARTEPE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ - 10/04/2021
2009 yılında Kartepe ilçemizin kurulmasıyla birlikte, İlçe Emniyet Müdürlüğü oluşturularak kendisine düşen görevleri titizlikle icra etmeye başlamıştır
41 YIL NASIL GEÇTİ - 10/01/2021
Gazeteciler günü kutlu olsun
Sevgi Zamanı, Birlik Zamanı... - 02/12/2020
Her gazeteci kardeşlerim her gün haftalık yazı yazarlar değişik konularda, bende sorunları ve siyaseti yazmayı niyetliydim.
ALLAH SEVENLERİME BAĞIŞLADI BENİ... - 23/11/2020
9 Yıl önce kalp krizi geçirdim, üç damarım değişti, 9 ay önce kalp krizi geçirdim, devlet hastanesine, oradan konak hastanesine kaldırıldım. İki damarım da tıkanık olduğu için, başarılı bir operasyonla açıldı.
MERHABALAR - 19/10/2020
Köşe yazıma bir süre ara vermiştim bu konuda okuyucularımdan özür dilerim...
Artık Emekli Olsunlar - 17/07/2020
Maliye bakanına açık mektup
 Devamı