• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.597318.6718
Euro19.586619.6651
Üyelik Girişi
Aidat Borcu Sorgulama
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam34
Toplam Ziyaret212343
ŞAHİN ASKER
kartepeninsesi@gmail.com
KARTEPE’DE İŞLER NASIL OLUYOR ?
18/01/2020

Köşe yazmak  hem zor hemde kolay .Neden böyle başladım ,40 yıllık gazeteciyim  basın sektörü  nasıl yürüdüğünü biliriz .Gazeteciler günü gerçek gazetecilere  hayırlı olsun .Gazetecilik ticaret değil  ama ticareti de  ilan alarak  yürür ama ilanıda adam gibi alanlar  geçinir gider .

 

Yerimiz Kartepe’de il dışında değil bazı misafirlerimiz gelememiş .Ben ve ekibim kimsenin adamı değilim bunu yazmak zorundayım. Bir dostum aradı günümüzü kutladı   ayrıca ilçemizdeki eski başkanlar, yöneticiler , ilçe dışındaki  mevcut   başkanlar , eski başkanlar ,  dostlarım  ,eski vekiller ,mevcut milletvekillerimiz günümüzü kutladılar .Ben ve arkadaşlarım gelen  , telefonla  arayanlara bende teşekkür ederim ,Dostlar böyle günde belli olur.

 

Biraz  ilçemizde durumlara bakmak lazım .Sedaştan  başlayalım .Nedenmi  iki defa fatura ödemedin mi senmisin  ödemeyen önce elektirik kesiliyor  sonrada abone  iptal ediliyor .Sonramı fatura gelmiyor  sepaşa  sorduğunda abonen iptal edildi uygunsuz  elektrik  kullandın cevabı geliyor .

 

Abone yeniden  açtırıyorsun  dask yaptırıyorsun  bunları yapmak  maddi yönü iyi olursa sorun yok olmuyorsa  sıkıntı.Pazarda  yaptığı  alış veriş sebze meyve   çürüyor  sonuç  ortada. Böyle  bir uygulama  hiçbir kurumda yok.Sedaş  hiçbir gerekçe göstermeden uyarı yapmadan sensin borcunu ödemedin sen aboneni iptal edeyim de gör   bu gücü kimden alıyor  merak ediyoruz.

 

İsu zaten oda sedaştan öğrenmiş haber vermeden su kesintisi yapıyor borcu olanların suyunu kesiyor 

 

Kongreler başladı iyi partide heyecan başladı Haluk Tamyüksel şu anda tek aday görünüyor.Yeniden yapılanmadalar kendi yapmış  çalışmaları sürüyor bakalım ikinci  aday ne zaman çıkacak.

 

 

Chp   yeni yerine taşınma hazırlığında  ilçe çalışmalar sürüyor ama  daha önce satın alınan binanın sonu merak edilmekte.

 

Gelelim iktidar partisinde yapılan sakin çalışmalara.Mevcut ilçe başkanı tek aday olarak  çalışmalarını sürdürürken  kongrede  ne kadar değişime gidecektir bunu kimse bilmiyor ancak  kongrede  öğreniyoz.

 

Son olarak şunu  yazmadan yapamıyacam   .Ak Parti il başkanı  sayın ellibeş  sedaşın böyle vatandaşa yarattığı sıkıntıya  kayıtsız kalmayacağına inanmaktayım.Sayın ellibeş konuşmalarında artık partimizi  daha güzel yerlere taşıyacağız sadece sedaş dikkat ederse iyi olur.306 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Borçlanmalar Neden Kalktı? - 26/09/2022
Son günlerde yazmak istediğim bir konu vardı .Tabi bu konuyu yazma zamanının geldiği kanısındayım
BİR BAYRAMDA BÖYLE GEÇTİ - 14/07/2022
Kartepe ilçemiz de bir başka olur bayramlaşma.Ramazan bayramı ayrı güzellikte yaşanır, kurban bayramı ayrı güzellikte.
ÖGRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN - 28/11/2021
Her yıl öğretmenler günü kutlanır bu yılda öğretmenler günü kutlu olsun .
SSK KİMLERİ EMEKLİ EDİYOR? - 20/10/2021
Bazen yazı yazmak çok kolay bazen de çok zor.Bugün yazacağım yazı kimseyi üzmek kırmak istemem zan altında koymam. Bize gelen veya ihbar hattından gelen haberleri değerlendiririm
BİR BAYRAM BÖYLE GEÇTİ - 25/07/2021
Alo evlat hattı personelleri her zaman olduğu gibi, bu bayramda önce sonrası ihtiyaç sahiplerinin yanında olup dualarını aldılar.
ÇOCUKLAR 23 NİSAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN - 25/04/2021
Bir eğitimci olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk bayramını köydeki okulumda ,okulun bahçesinde kısada olsa imkanlar dahilinde öğrencilerimizle kutlar, günler önce hazırlık yapardık.
Ben Kocaman’ı Takdir Ediyorum - 19/04/2021
Kartepe Belediye başkanı Kocaman’ı taktir ediyorum.Şimdi bunu neden yazdım bazı kesim yağcılık bazı kesim taktir edecektir.
KARTEPE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ - 10/04/2021
2009 yılında Kartepe ilçemizin kurulmasıyla birlikte, İlçe Emniyet Müdürlüğü oluşturularak kendisine düşen görevleri titizlikle icra etmeye başlamıştır
41 YIL NASIL GEÇTİ - 10/01/2021
Gazeteciler günü kutlu olsun
 Devamı