• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.777615.8408
Euro16.551216.6175
ŞAHİN ASKER
kartepeninsesi@gmail.com
ÇOCUKLAR 23 NİSAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
25/04/2021

Bir eğitimci olarak    23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk  bayramını   köydeki okulumda ,okulun bahçesinde  kısada olsa  imkanlar dahilinde öğrencilerimizle kutlar, günler önce hazırlık yapardık.

Bayram günü protokolümüz köyümüzün muhtarı,azaları,veliler ve köy halkı okul bahçesindeki tören alanına katılıp güzel bayramı izlerdi  

Yıllarca köyler de böyle samimi ve çocuklarımızla  beraber kutlardık.

Bayram köyler de  imkanlarımız dahilinde yapılır,velilere sunum yaparlardı.

Bunu niye yazdım hem de duygulanarak yazdım neden mi?

Eskiden köyde resmi tören yapılırdı. Köy çocuklarımızın tören geçişini gördüm.Beni 39  yıl önce benim öğretmenlik yaptığım yılları hatırladım eski günler hatırladım.

O günlerimizde  mutlu günlerdi   birleştirilmiş sınıflarda eğitim görürdük.

Kitabı,defteri,ihtiyaçları ,siyah önlüğü  veliler alırdı,başarıda vardı.

Şimdi özel okullar, devlet okullar ,özel kurslar var eğitim istenilen oranda değil.

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk memleketi asıl ışığa boğacak olan sizlersiniz, kendinizin ne kadar önemli değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız.Sizlerden çok şey bekliyoruz demişti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk bu önemli günü çocuklarımıza ve tüm dünya  çocuklarına aramağan eden,dünya tarihinde ki tek lider Atatürk.

İlçemiz de çelenk koyma töreni  sonrası Kartepe  Belediye Başkanı    Mustafa Kocaman kordeş  eşliğinde ilçeyi gezerek çocukların ve  Kartepe’lilerin  bayramını kutlayarak  balkonlarda  evlerinin önünde kordeşi büyük sevinçle selamlayarak  çocuklara Türk bayrağı hediye etti.Başkan Kocaman’a  ilgi büyüktü.

Sevgili çocuklar bayramınız kutlu olsun… 302 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ÖGRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN - 28/11/2021
Her yıl öğretmenler günü kutlanır bu yılda öğretmenler günü kutlu olsun .
SSK KİMLERİ EMEKLİ EDİYOR? - 20/10/2021
Bazen yazı yazmak çok kolay bazen de çok zor.Bugün yazacağım yazı kimseyi üzmek kırmak istemem zan altında koymam. Bize gelen veya ihbar hattından gelen haberleri değerlendiririm
BİR BAYRAM BÖYLE GEÇTİ - 25/07/2021
Alo evlat hattı personelleri her zaman olduğu gibi, bu bayramda önce sonrası ihtiyaç sahiplerinin yanında olup dualarını aldılar.
Ben Kocaman’ı Takdir Ediyorum - 19/04/2021
Kartepe Belediye başkanı Kocaman’ı taktir ediyorum.Şimdi bunu neden yazdım bazı kesim yağcılık bazı kesim taktir edecektir.
KARTEPE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ - 10/04/2021
2009 yılında Kartepe ilçemizin kurulmasıyla birlikte, İlçe Emniyet Müdürlüğü oluşturularak kendisine düşen görevleri titizlikle icra etmeye başlamıştır
41 YIL NASIL GEÇTİ - 10/01/2021
Gazeteciler günü kutlu olsun
Sevgi Zamanı, Birlik Zamanı... - 02/12/2020
Her gazeteci kardeşlerim her gün haftalık yazı yazarlar değişik konularda, bende sorunları ve siyaseti yazmayı niyetliydim.
ALLAH SEVENLERİME BAĞIŞLADI BENİ... - 23/11/2020
9 Yıl önce kalp krizi geçirdim, üç damarım değişti, 9 ay önce kalp krizi geçirdim, devlet hastanesine, oradan konak hastanesine kaldırıldım. İki damarım da tıkanık olduğu için, başarılı bir operasyonla açıldı.
MERHABALAR - 19/10/2020
Köşe yazıma bir süre ara vermiştim bu konuda okuyucularımdan özür dilerim...
 Devamı