• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.777615.8408
Euro16.551216.6175
ŞAHİN ASKER
kartepeninsesi@gmail.com
SSK KİMLERİ EMEKLİ EDİYOR?
20/10/2021

 

Bazen yazı yazmak çok kolay  bazen de  çok zor.Bugün  yazacağım yazı kimseyi üzmek kırmak  istemem zan altında koymam. Bize gelen veya ihbar hattından  gelen haberleri değerlendiririm

 

Bugünkü  yazımın konusu çok  önemli bu.Konuda da  yetkililerin  cevapları da uygun olur.Gazetemize gelen bir arkadaşım benim sorunum var yazarmısın ,dinleriz demeden konuya  girerek  anlatmaya başladı.

 

 Ben 62  yaşındayım bağ kurlu  ve emekli sanlıgındapırımlerimi ödedim. Sonra  primlerimi maddi sıkıntılarımdan dolayı ödeyemedim.Sağlığım yerinde değil kalp  ameliyatı  oldum.Daha  sonra iki  defa anju oldum .İki gözüm katarak  ameliyatı  oldum.Yüksek tansiyon,Şeker ,devamlı olmaksızın  nefes darlığı merdiven çıkamam,uzun yol yürüdüğüm zaman göğsüm ağrı yapar yürüyemem. Bu hastalığı olan emekli olurmu.İki defa  heyet yarım aldım SSK ret etti .Bizim emekli işimiz Allaha kaldı.

 

 Sonra sayın cumhurbaşkanımız  borçlanmayı çıkardı .Bende bu yolu takip edeyim dedim.

 

Borçlanma  yoluna gittim banka borcumun yarısını  öderim  3  yıl sana  sadece  ayda  250 tl öderiz dedi.Paranın tümünü ödeyemedim sağlığım yerinde olsa sorun olmayacak.Banka teklifine teşekkür ettim.

 

Şimdi soruyorum  SSK kurumuna?Bu işlere bakan yetkililere  hastalığı araştırma hastanesinde tespit edilecek heyet raporuna göre SSK heyeti kabul etmeyeyecek  ,onada tamam kendinimi yoksa kurumumu  korumuş bilmiyorum.

 

Şimdi ben ne olacam dedi bizler hayretle  bu hikayeyi dinledik.

 

 

Şimdi bende emekli olmak onun rahatlığını yaşamak bu kardeşimin de bende iki konuya değinmem lazım.

 

Evet SSK kurumunun bu konuya bakanlara şunu sormam lazım

 

65 yaş dul ,yetime,fakire,borcu olan vatandaşların hastanelerde ücretsiz tedavi oluyor.Evde bakımlar bedava alan  yardımlar alınırken  hastalığını heyet raporu ile kabul edilirken  SSK doktorunun kabul edilmemiş,bu karara saygı duyarım,anlamış değilim.

 

 

Ben şunu sormak isterim yatalak olacak,yürümede   konuşmada kısaca bakıma muhtaç olacak insanlarımıza zaten devletimiz bakıyor  bakım parası öderken araştırma hastanesinde iki defa heyete giren  vatandaşımız neden emekli olamıyor

 

 Evet sayın  heyette  olan sağlık  görevlileri rapora nasıl hangi  gerekçeyle  red  diyorsun ,red    veren  görevliye  sormak isterim maddi sıkıntısı olan vatandaşlar için aldığınız karar sonrası akşam uyurken rahatmıyız, bu iddialarımız   rahat uyumak  en güzeli inşallah  yetkililerimiz borçlanma suresi bitti ama  bankalarda borçlanmayı kabul edıp emekli edemezlerimi.


 125 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ÖGRETMENLER GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN - 28/11/2021
Her yıl öğretmenler günü kutlanır bu yılda öğretmenler günü kutlu olsun .
BİR BAYRAM BÖYLE GEÇTİ - 25/07/2021
Alo evlat hattı personelleri her zaman olduğu gibi, bu bayramda önce sonrası ihtiyaç sahiplerinin yanında olup dualarını aldılar.
ÇOCUKLAR 23 NİSAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN - 25/04/2021
Bir eğitimci olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk bayramını köydeki okulumda ,okulun bahçesinde kısada olsa imkanlar dahilinde öğrencilerimizle kutlar, günler önce hazırlık yapardık.
Ben Kocaman’ı Takdir Ediyorum - 19/04/2021
Kartepe Belediye başkanı Kocaman’ı taktir ediyorum.Şimdi bunu neden yazdım bazı kesim yağcılık bazı kesim taktir edecektir.
KARTEPE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ - 10/04/2021
2009 yılında Kartepe ilçemizin kurulmasıyla birlikte, İlçe Emniyet Müdürlüğü oluşturularak kendisine düşen görevleri titizlikle icra etmeye başlamıştır
41 YIL NASIL GEÇTİ - 10/01/2021
Gazeteciler günü kutlu olsun
Sevgi Zamanı, Birlik Zamanı... - 02/12/2020
Her gazeteci kardeşlerim her gün haftalık yazı yazarlar değişik konularda, bende sorunları ve siyaseti yazmayı niyetliydim.
ALLAH SEVENLERİME BAĞIŞLADI BENİ... - 23/11/2020
9 Yıl önce kalp krizi geçirdim, üç damarım değişti, 9 ay önce kalp krizi geçirdim, devlet hastanesine, oradan konak hastanesine kaldırıldım. İki damarım da tıkanık olduğu için, başarılı bir operasyonla açıldı.
MERHABALAR - 19/10/2020
Köşe yazıma bir süre ara vermiştim bu konuda okuyucularımdan özür dilerim...
 Devamı