• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.33407.3634
Euro8.86178.8972
ŞAHİN ASKER
kartepeninsesi@gmail.com
41 YIL NASIL GEÇTİ
10/01/2021

Gazeteciler günü kutlu olsun

 Gazeteciliğin okulu yoktur gönül işidir.Fedakarlık işidir dürüstlüktür en önemli olanda tarafsızlık ahlak isteyen meslektir gazetecilik.

 Özgür Kocaeli ve kısa süre kırmızı Kocaeli’de  5 yılda hürriyet gazetesinde çalıştım.Yıllarım en güzeli Özgür Kocaeli’de geçti . Acı tatlı  anılarımızı gençliğimizi özgür Kocaeli’de geçerken rahmetli Kazım  abimiz TRT muhabirliğini Kocaeli’de aynı zamanda beş bölge sorumlusuydu sayılarımız azdı ama birlik beraberliğimiz vardı. Gazeteciler cemiyetini kurdu yıllarca yürüttü bizler Kazım abinin yanındaydık.

Bazı mesai arkadaşlarımdan bahsetmeden olmaz;

Murat Yoldaş  müdürlüğümü yaptı. İşi akşam verirdi,  sabah ilk önce akşam ki haberi ver derdi.Ahmet Serimer iş takibi pek yapmazdı ,perde arkasının haberlerini yazardı  çalışanını korurdu yazı işleri müdürlüğü döneminde bizleri hiç kırmazdı.Koordinatör Ali   Gündoğdu  haberi yapardı eksikleri  tamamlayıp genel müdüre verirdi  benim haberlerimi yapmamaya özen gösterdi , ama beni de pek sevmezdi  ben onu severdim çünkü haberimi nöbetinde yazmaz diye, bunu iyi niyetine  güvenerek yazdım.

Metin abi ve Yıldız Berber ile, haberlerimi yazardılar .Yıldız eksik haberi sevmezdi ama ben memnundum  dediklerini yapardım.Çaycımız Fehmi abimiz çay servisi spor servisini yapardı,

Cemalettin  sadece  inşaatlara bakardı  siyasi haberlere de  giderdi.Patronumuz İsmet Çiğit muhabirlere karışmazdı muhatabı Ahmet Serimer’diç.Bütün  fırçayı yerdi  bizlerin yüzünden hakkını helal et abi.Babadan Kalma disiplinli çalışmalarda İsmet Çiğit  zamanında  maaşlarımızı ve bayram  paralarımız öderdi sıkıntımız olmazdı.

Benim gazetede ustam Gazetenin Kurucusu  Dündar Çigit ve haber müdürü Cevat Çetin   tarafsızlığı, dürüstlüğü, ilkeli ve en önemli haberleri tarafsız yazmayı öğretti .Yıllarca çalıştım  kendilerini rahmetle anarım.

Yıllar sonra  ben ve İdris Çelebi   gazeteden ayrılıp ,gazete kurduk şu anda kendi işimizi yapıyoruz.

Şu  anda kurduğum  gazete de beraber çalıştığım arkadaşlarım  genel koordinatör  Mehtap  Fırat ,yıllardır bana karşılıksız dostane yardımcı olan Yalçın Öner ,  Necdet Özmen ,Seyfettin Nuroğlu  , Cengiz Akbaş  , tasarımda,reklamda yıllardır desteğini esirgemeyen Zeynep Taşçı ya teşekkür eder gazeteciler gününü kutlarım…

Aklımda kalan yıllardır azda olsa anılarım 141 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Sevgi Zamanı, Birlik Zamanı... - 02/12/2020
Her gazeteci kardeşlerim her gün haftalık yazı yazarlar değişik konularda, bende sorunları ve siyaseti yazmayı niyetliydim.
ALLAH SEVENLERİME BAĞIŞLADI BENİ... - 23/11/2020
9 Yıl önce kalp krizi geçirdim, üç damarım değişti, 9 ay önce kalp krizi geçirdim, devlet hastanesine, oradan konak hastanesine kaldırıldım. İki damarım da tıkanık olduğu için, başarılı bir operasyonla açıldı.
MERHABALAR - 19/10/2020
Köşe yazıma bir süre ara vermiştim bu konuda okuyucularımdan özür dilerim...
Artık Emekli Olsunlar - 17/07/2020
Maliye bakanına açık mektup
BELEDİYEMİZ BAŞARILI… - 17/05/2020
Haberler geliyor bizlere haberlere gidiyoruz ilçemizde belediye başkanımız sayın Mustafa Kocaman ,yardımcısı Orhan Akyüz ve alo evlat ekibi başarılı,müdür İbrahim Özyılmaz ve diğer ekiplerde kendine düşeni yapmaktalar
ACI BU OLSA GEREK - 09/05/2020
MEKANI CENNET OLSUN
Türk Milletinin Başı Sağolsun - 29/02/2020
Yıllardır yazı yazdım haber yazdım ama bu köşemi yazarken ciğerim yanarak yazdım
Kartepe Belediye Basını Ne İş Yapar? - 19/01/2020
BASIN YAYIN DİĞER MÜDÜRLERİN ÇALIŞMALARINI NEDEN YAZMIYOR?
KARTEPE’DE İŞLER NASIL OLUYOR ? - 18/01/2020
KARTEPE'DE SORUNLAR
 Devamı