• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
                                                                                                                                                                                                                     Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Üyelik Girişi
NEJDET ÖZMEN
nejdet_ozmen@hotmail.com
ARTIK KAZANMANIN ŞARTLARI DEĞİŞMİŞTİR.
14/01/2022
Hayat pahalılığı , ekonomik sıkıntı, siyasi sonuçları alt üst edeceği bir gerçektir...Bir seçmende güven kaybı belirlemeye başladığında, aldığım maaşı nasıl denk getireceğim diye kara kara düşünüyorsa işte o zaman kartopu gibi erimeye yüz tutarsınız..
İnsanların artık laflara karnı tok ekonominin gidişatı ve aldığı hizmetlere bakıyor. .Pazarda,markette, aracını benzin veya mazot istasyonuna çektiğinde,fırında, ,giyimde,ısınmada,aydınlanmada,barınmada canı yanıyorsa sıkıntı çekiyorsa nutuklar artık para etmiyor..Güveninizi yitirirseniz seçmenin arayış içerisine girer..
Her ne kadar siyaset erbabının kendisine oy veren kitlenin kimlik ve ayidiyet bağlılığını kafeste keklik görüyorsa da ortadaki gerçekler bu duygusal sebepleri tamamen kaldırıyor..
Bu sabah markete alışverişte 1kg nohut 29.50 1kg.Tiryaki Çaykur 39.50 çeşit ekmek 10 lira 12 li kağıt havlu 54 lira hepsi bu kadar ara alışveriş ne kadar 133 lira böyle şey olurmu? Şimdi enflasyon yüzde otuzmu ?
Hane halkı üzerinde enflasyon ve gelir kaybının yıkıcı olduğunu görmek lazım.Yoksa kimlik aidiyeti sizi istediğiniz yere götürmeyecektir ?..Ekonomi artık belirleyici unsur haline gelmiştir..
Bakın benzin mazot neredeyse bir ay içinde yüzde 70 veya 80 e yakın zam geldi..
Memur ve emekliye bu durumlar göz önünde bulundurup iyileştirme yapılmadığı takdirde seçmenin sebep olanlardan uzaklaşacağını görmek lazım..
Denetimleri sıklaştırıp piyasayı rahatlatmadığınız müddetçe hamasi nutuklara karın tok şimdi....


157 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

OKULU DEĞERLİ YAPMAK - 16/09/2023
Dile kolay, yaklaşık yarım asır gibi bir zaman diliminde bir eğitimci olarak tahta başında öğretmenlik devaminda yıllar süren yöneticilik gibi bir vasfımiz oldu..
ALLAH'LA SAMİMİ BAĞ KURMA - 04/05/2022
Ramazan Bayramı, kutlu olsun.
Güzellikler Kaybolmasın! - 14/07/2021
Yaklaşık onbeş yıldır gider geliriz Haziran sonu Armutlu tatil köyünde devremülkümüz var 14 günlüğüne yıllar önce almıştım.
DİLİMİZ KÜLTÜRÜMÜZ VE KİMLİĞIMİZDİR - 29/05/2021
Öyle görünüyor ki, dilimizde kullandığımız Türkçe kelimeler yabancı kelimelerin etkisi altında kaybolmaya doğru hızla gitmektedir.
HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR - 06/05/2021
İster siyasette ister iş hayatında etrafımızda hep duymaz mıyız? Yahu bu kadar yıldır siyasete hizmet ederim yahut bu kadar yıldır devletime canla başla hizmet ederim dürüstüm ama bir yere gelemiyorum sitemleri ile karşılaşmaz mıyız?
İNSAN VİCDANLI YAŞADIKÇA İNSANCA YAŞAR - 01/05/2021
Vicdan doğal bir mahkemedir.Bir değer yargıcıdır,aslında akılla kalp arasında bir uyumdur.
TANRI TÜRK'E YAR OLSUN - 26/04/2021
Kuzey Irak'ta başlatılan Pençe Şimşek,Pençe Yıldırım harekatinda kahraman Türk komandolarına Rabbim yardım eylesin.Bütün dualarımız Mehmet'imizledir.
OKULLAR AÇILMALIDIR - 13/10/2020
OKULLAR AÇILMALIDIR
EVDE KARANTİNA ALTINDA RAMAZAN BAYRAMI - 23/05/2020
Ramazan Bayramı korona salgını atmosferinde başlayacak...,Bütün Türk İslam aleminin Ramazan bayramı kutlu olsun
 Devamı