• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
                                                                                                                                                                                                                     Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Üyelik Girişi
NEJDET ÖZMEN
nejdet_ozmen@hotmail.com
EVDE KARANTİNA ALTINDA RAMAZAN BAYRAMI
23/05/2020
Ramazan Bayramı korona salgını atmosferinde başlayacak...,Bütün Türk İslam aleminin Ramazan bayramı kutlu olsun.Ramazan ayı bolluk ve bereketlilik ayıdır.Bu ayda tutulan oruçlarımızın manevi atmosferinde fitre ve zekatlar verilir,iftar sofralarında misafirler ağırlanır,Teravih namazları kılınırdı...Ancak koronavirüs nedeni ile ibadethanelerimiz mahsun kaldı..Teravih namazları ,iftar çadırları bu atmosferden yoksun kaldı..Neredeyse ömrümüzun bir yılının çeyreğini bu sıkıntı ve özlem içinde geçirdik..Ancak bu süreçte en acı şey sevdiklerimiz olan eş,dost,arkadaş,akrabalarımızdan bazıları korona illetine yenilerek rahmanı rahmete kavuştular ..ancak zor olanı onların acılarına binaen yanlarında olamamanın üzüntüsünü yaşadık rahmetler olsun..Dünya'yı ve ülkemizi neredeyse üç aya yakın bir süredir etkisi altında adeta esir tutan bir küçük virüs dolayısı ile bir muhasebe yapmamıza da vesile olması gerektiğini düşünüyorum..Prf.Dr Nevzat Tarhan hocamız bir makalesinde covit -19 salgını sonrası Abd de bir kitap çıkıyor ve iki önemli kavrama vurgu yapılıyor..Şevkat ,digeri Nezaket .Şevkat sevgiden büyük karşılıksız sevgi ,Nezaket kavramı saygıdan daha da büyük .Bu iki temel değerlere çokmu ,çok ihtiyacımız var..Türk Milleti'ni daha da çok kenetleyecektir..Özünde zaten hoş görü kültürü olan topraklarında Yunus Emre,Mevlana,Hacı Bektaş'ı veli ,Hacı Bayramı veli gibi büyük zatları yetiştirmiş şanlı bir maziye sahibiz..O zaman Dünyayı düzeltmeye kendimizden başlayalımmı ne dersiniz? Biz önce muhasebe yapıp zayıf ve güçlü yönlerimizi bilirsek kendimizi bu şekilde kontrol edebiliriz..Bütün güzellikleri toplayıp ,kötülüklerden uzak durmamıza vesile olur bayramımız inşallah.Bu akşam son iftar,seneye kim öle kim kala! Allah Ramazan Bayramımızın ağız tadı içerisinde geçirmemizi cümlemize nasip etsin..Nice ramazanlar karşılamamız dileklerimle..Bayramınız Kutlu Olsun..


509 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

OKULU DEĞERLİ YAPMAK - 16/09/2023
Dile kolay, yaklaşık yarım asır gibi bir zaman diliminde bir eğitimci olarak tahta başında öğretmenlik devaminda yıllar süren yöneticilik gibi bir vasfımiz oldu..
ALLAH'LA SAMİMİ BAĞ KURMA - 04/05/2022
Ramazan Bayramı, kutlu olsun.
ARTIK KAZANMANIN ŞARTLARI DEĞİŞMİŞTİR. - 14/01/2022
Hayat pahalılığı , ekonomik sıkıntı, siyasi sonuçları alt üst edeceği bir gerçektir...Bir seçmende güven kaybı belirlemeye başladığında, aldığım maaşı nasıl denk getireceğim diye kara kara düşünüyorsa işte o zaman kartopu gibi erimeye yüz tutarsın
Güzellikler Kaybolmasın! - 14/07/2021
Yaklaşık onbeş yıldır gider geliriz Haziran sonu Armutlu tatil köyünde devremülkümüz var 14 günlüğüne yıllar önce almıştım.
DİLİMİZ KÜLTÜRÜMÜZ VE KİMLİĞIMİZDİR - 29/05/2021
Öyle görünüyor ki, dilimizde kullandığımız Türkçe kelimeler yabancı kelimelerin etkisi altında kaybolmaya doğru hızla gitmektedir.
HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR - 06/05/2021
İster siyasette ister iş hayatında etrafımızda hep duymaz mıyız? Yahu bu kadar yıldır siyasete hizmet ederim yahut bu kadar yıldır devletime canla başla hizmet ederim dürüstüm ama bir yere gelemiyorum sitemleri ile karşılaşmaz mıyız?
İNSAN VİCDANLI YAŞADIKÇA İNSANCA YAŞAR - 01/05/2021
Vicdan doğal bir mahkemedir.Bir değer yargıcıdır,aslında akılla kalp arasında bir uyumdur.
TANRI TÜRK'E YAR OLSUN - 26/04/2021
Kuzey Irak'ta başlatılan Pençe Şimşek,Pençe Yıldırım harekatinda kahraman Türk komandolarına Rabbim yardım eylesin.Bütün dualarımız Mehmet'imizledir.
OKULLAR AÇILMALIDIR - 13/10/2020
OKULLAR AÇILMALIDIR
 Devamı