• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
                                                                                                                                                                                                                     Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
Üyelik Girişi
NEJDET ÖZMEN
nejdet_ozmen@hotmail.com
Türk İslam Medeniyetin'de Hoşgörü Kültürü!..
09/05/2020

Cennet vatanımın her köşesini ayrı güzellikte yaratmış yüce mevlam,Çok şükür ki, bünyesinde ne Alp'ler Erenler yetişmiş Hepsini minnet ve şükranla anıyoruz....Atalarımız büyük bir Medeniyet mirası bizlere bıraktılar ki bunlardan biri de Hoşgörü kültürü..

Bu medeniyetin önemli zenginliklerinden biri de Yunus Emre'nin Dilidir..Yunus'un dili Türk İslam medeniyetinin dilidir..Onun için derin bir hoş görü anlayışı vardır...Ülkemizin en çok birlik beraberlik,sevgi dili ile barışcıl ve kucaklayıcı konuşma varken kavgaci konuşmalarını sürdürenler sahi neyi hedeflemektedir,gerçekten düşünďürücü değil mi??Türk devleti'ni hedef alan her türlü bölücü yıkıcı unsurlar karşısın da kadife eldiven içinde demir yumruk olma nın gereğide bu birlik değilmidir..

Ramazan ayımız mübarek olsun..Yunus Emre'nin Dili ülkemize aydınlık getirsin.Birkez gönül kırdınısa, Bu kıldığın namaz değil, Yetmiş iki millet dahi ,Elin yüzün yumaz değil, Yol odur ki doğru vara,Göz odur ki Hakk'ı göre, Er odur ki ,alçakta dura, Yüceden bakan göz değil,,, .Yunus EMRE BİTTİ DİYE BAĞIRACAK BİRİ ,GÜZEL GÜNLERE UYANACAĞIZ ,ÜLKEMDE ŞENLİK OLSUN,TANRI TÜRK MİLLETİNİ KORUSUN..

                                                                              SAYGILARIMLA 

                                                              MAİL: nejdet_ozmen@hotmail.com

                                                              TEL:0532 514 7884527 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

OKULU DEĞERLİ YAPMAK - 16/09/2023
Dile kolay, yaklaşık yarım asır gibi bir zaman diliminde bir eğitimci olarak tahta başında öğretmenlik devaminda yıllar süren yöneticilik gibi bir vasfımiz oldu..
ALLAH'LA SAMİMİ BAĞ KURMA - 04/05/2022
Ramazan Bayramı, kutlu olsun.
ARTIK KAZANMANIN ŞARTLARI DEĞİŞMİŞTİR. - 14/01/2022
Hayat pahalılığı , ekonomik sıkıntı, siyasi sonuçları alt üst edeceği bir gerçektir...Bir seçmende güven kaybı belirlemeye başladığında, aldığım maaşı nasıl denk getireceğim diye kara kara düşünüyorsa işte o zaman kartopu gibi erimeye yüz tutarsın
Güzellikler Kaybolmasın! - 14/07/2021
Yaklaşık onbeş yıldır gider geliriz Haziran sonu Armutlu tatil köyünde devremülkümüz var 14 günlüğüne yıllar önce almıştım.
DİLİMİZ KÜLTÜRÜMÜZ VE KİMLİĞIMİZDİR - 29/05/2021
Öyle görünüyor ki, dilimizde kullandığımız Türkçe kelimeler yabancı kelimelerin etkisi altında kaybolmaya doğru hızla gitmektedir.
HAYAT BİR TERCİH MESELESİDİR - 06/05/2021
İster siyasette ister iş hayatında etrafımızda hep duymaz mıyız? Yahu bu kadar yıldır siyasete hizmet ederim yahut bu kadar yıldır devletime canla başla hizmet ederim dürüstüm ama bir yere gelemiyorum sitemleri ile karşılaşmaz mıyız?
İNSAN VİCDANLI YAŞADIKÇA İNSANCA YAŞAR - 01/05/2021
Vicdan doğal bir mahkemedir.Bir değer yargıcıdır,aslında akılla kalp arasında bir uyumdur.
TANRI TÜRK'E YAR OLSUN - 26/04/2021
Kuzey Irak'ta başlatılan Pençe Şimşek,Pençe Yıldırım harekatinda kahraman Türk komandolarına Rabbim yardım eylesin.Bütün dualarımız Mehmet'imizledir.
OKULLAR AÇILMALIDIR - 13/10/2020
OKULLAR AÇILMALIDIR
 Devamı