• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 36° 22°
Site Haritası
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.79664.8159
Euro5.58855.6109
Saat

İzmit Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile açılan İZMEK yaz kurslarına katılan gitar sınıfı öğrencileri “Biz Engelleri Aştık Ya Siz?” sloganıyla İzmit yürüyüş yolunda mini konser verdi.

İzmit Belediyesi ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile açılan İZMEK yaz kurslarına katılan gitar sınıfı öğrencileri “Biz Engelleri Aştık Ya Siz?” sloganıyla İzmit yürüyüş yolunda mini konser verdi. 
Aralarında down sendromlu öğrencilerin bulunduğu gitar kursu öğrencileri, gitar çalıp, şarkı söyleyerek yürüyüş yolunda vatandaşlara keyifli anlar yaşattı.   Konsere yoğun ilgi gösteren vatandaşlar öğrencilerle birlikte şarkı söyleyerek, yaptıkları bu güzel çalışmayı alkışlarıyla desteklediler.

Konserin herkes için ayrı bir anlam taşıdığını belirten belediye yetkilileri “  belediyemiz her zaman engelli dostu bir belediyedir.  Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan tarafından hayata geçirilen ponjelerle Engelli Dostu Belediye ve Şehir unvanlarını almaya hak kazandık. Bu projemiz de belediyemizin hayata geçirdiği çalışmalardan sadece bir tanesi. 

ENGELLİ DEĞİL ÖZEL ÇOCUKLAR 

Öncelikle öğrencilerimizin hiçbirine engelli demiyoruz. Bizim için hepsi engelsizdir. Çocuklarımız bizim için özel çocuklardır. Down sendromlu öğrencilerimden oluşan sınıfımızın mevcudu 20’dir. İZMEK’te gitar kursuna gelen, eğitim alan farklı sınıflardaki öğrencilerden oluşan karma bir grup kurarak “Biz Engelleri Aştık, Ya Siz?” sloganıyla başladık. Öğrencilerimizle böyle bir etkinlik düşündük. Gerçekte bir engel olmadığı, engelleri bizlerin koyduğu bilinciyle, farkındalık yaratmak amacıyla etkinliğimizi hayata geçirdik” şeklinde konuştu.

AİLELERDEN TEŞEKÜR 

Kursun çocuklarına çok önemli katkılar sağladığını belirten aileler ,çocuklarının kursta eğlenerek öğrendiklerini, yeni arkadaşlıklar edindiklerini ve topluma karıştıklarını ifade ederek, memnuniyetlerini dile getirdiler. Kursların faaliyette olmasında katkı sağlayan başta İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’a ve emek veren herkese teşekkür ettiler.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi