• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 36° 22°
Site Haritası
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.79664.8159
Euro5.58855.6109
Saat

aşkan Karaosmanoğlu, Kurban Bayramı vesilesiyle Hafız Muharrem Camisinde Bayram Namazını kılmasının ardından gerek burada gerekse Yuvacık Merkez Camisinde de vatandaşlarla ve çocuklarla bayramlaştı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kurban Bayramı vesilesiyle Hafız Muharrem Camisinde Bayram Namazını kılmasının ardından Yuvacık Merkez Camisinde de vatandaşlarla ve çocuklarla bayramlaştı. Bayramların sevgi ve saygının perçinlendiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir açıklamasını yapan Başkan Karaosmanoğlu, “Bu bayram da çocuklarımızı sevelim, sevindirelim. Bayram çocuklarla daha güzel” dedi.

“ZULÜMLERE MODERN DÜNYA SAĞIR, KÖR VE DİLSİZ”

Hafız Muharrem ve Yuvacık Merkez Camisinde toplanan çocuklara bayram harçlıklarını da dağıtan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, gündeme ilişkin yaptığı açıklamada, “Allah bu toprakları vatan yapan şehitlerimizden ve gazilerimizden razı olsun. Şehit ailelerimizi ve gazilerimizi ziyaret ederek onların yanında olduğumuzu bir kez daha bu bayramda gösterelim. Bugün İslam coğrafyasında yaşanan zulümlere modern dünyanın sağır, kör ve dilsiz olduğuna bir kez daha şahit oluyoruz. Gönül dünyamızda ve özellikle Arakan’da müslümanların maruz kaldığı katliamı, katliama göz yumarak destekleyenleri kınıyorum” ifadelerini sarf etti.

AİLE BÜYÜKLERİNİZİ VE AKRABALARINIZI UNUTMAYIN

Çocukların bayram sevinçlerine ortak olan Başkan Karaosmanoğlu, aile büyüklerine yapılacak ziyaretlerinde önemine dikkat çekti. Yuvacık Merkez camisinde ki bayramlaşmasının ardından anne ve babasını da ziyaret ederek bayramlarını kutlayan Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli’de yaşayan hemşehrilerinde bayramını bir kez daha tebrik mutlu bir bayram tatili geçirmelerini de diledi.​Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi