• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 36° 22°
Site Haritası
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.79664.8159
Euro5.58855.6109
Saat

Büyükşehir’in düzenleyeceği ‘’15 Temmuz ve Darbeler Sempozyumu’’nun Onursal Başkanlığı’nı Bakan Kurtulmuş üstlenecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 26-28 Ekim 2017 tarihinde ‘’Uluslararası 15 Temmuz ve Darbeler Sempozyumu: Küresel Etkileri, Medya ve Demokrasi Sempozyumu’’ düzenleyecek. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Raşit Fidan, sempozyumun Onursal Başkanlığını üstlenecek olan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret etti. Bakan Kurtulmuş, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yanı sıra Türkiye’de yaşanan darbe ve darbe girişimlerinin ülke gelişimine olan olumsuz etkilerinin ele alınacağı sempozyuma desteğini açıkladı.

 

ULUSLARARASI 15 TEMMUZ VE DARBELER SEMPOZYUMU

15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan Fetöcü hain darbe girişiminin yanı sıra tarihsel süreçte yaşanan darbeler ve darbe girişimlerinin akademik bir platformda, bilim insanları, kanaat önderleri ve diğer entelektüeller tarafından tahlil ve analiz edilmesini, yol gösterici çıktılar elde edilmesini sağlamayı amaçlayan sempozyum, 26-28 Ekim tarihleri arasında Kartepe Green Park Otel’de gerçekleştirilecek.

 

KOCAELİ HEYETİ BAKAN’I ZİYARET ETTİ

Devlet adamları, bilim insanları, kanaat önderleri ve medya mensuplarından oluşan davetli konuşmacıların yanı sıra ulusal ve uluslararası akademik camiadan bildirilerin kabul edileceği sempozyumun Onursal Başkanlığı’nı ise Bakan Kurtulmuş yürütecek. Genel Sekreter Bayram ve beraberindeki heyet, Bakan Kurtulmuş’u Ankara’da ziyaret ederek, sempozyuma yönelik bilgi aktardı ve görüş alışverişinde bulundu. Bakanlıkta gerçekleşen değerlendirme toplantısında Kocaeli’nin bu konuda da öncülük etmesinden duyduğu memnuniyeti aktaran Bakan Kurtulmuş, sempozyuma destek vereceklerini ifade etti. Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi