• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 36° 22°
Site Haritası
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.79664.8159
Euro5.58855.6109
Saat

6’ncı Olağan Kongre sürecine mahalle delegelerini belirleyerek başlayan AKP, ilk ilçe kongresini Kartepe’de gerçekleştirdi. Temayül yoklamasında aday adayı olmadığı halde aday gösterilen İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kocaman, İlçe Başkanı seçildi


6’ncı Olağan Kongre sürecine giriş yapan AKP’de ilk ilçe kongresi Kartepe’de gerçekleştirildi. Sarımeşe’de bulunan İbrahim Hergeleci Spor Salonu’nda düzenlenen kongreye Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, AKP Kocaeli Milletvekilleri Sami Çakır, İlyas Şeker, Zeki Aygün, Cemil Yaman, Mehmet Akif Yılmaz ve Radiye Sezer Katırcıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Eski İl Başkanı Mahmut Civelek, Kartepe Eski Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, ilçe başkanları ve yönetimleri katıldı. Mevcut Başkan Kandaz ve yeni başkan adayı Mustafa Kocaman, salona birlikte girerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.KANDAZ BAYRAĞI KOCAMAN'A TESLİM ETTİ

Mevcut İlçe Başkanı Hasan Kandaz, üç dönem kuralına takıldığı için tekrardan aday olamadı. Bu durumda Kartepe ilçesi adayını belirlemek için 10 Ağustos tarihinde Kartepe ilçesi teşkilatı içinde temayül yoklamasına gitti. Temayülde ise bir sürpriz yaşanarak aday adayı olan 3 diğer isimle birlikte aday adayı olmamasına rağmen İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kocaman’ın da ismi yazıldı. Ankara’da AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Teşkilatlardan Sorumlu Mustafa Ataş’la gerçekleştirilen istişareler sonucunda ise Kartepe ilçesine Mustafa Kocaman aday gösterildi. Yenilenme ve tazelenme süreci olarak görülen kongrelerde böylece İlçe Başkanı Hasan Kandaz bayrağı Mustafa Kocaman’a teslim etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştiren AKP Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, “Heyecanımızı hala yitirmedik. Hala heyecanım var. Kolay değil Kartepe’nin yeni ilçe oluşumundan beri siyasi yapılanmanın içerisindeyiz. 2007 seçimlerinde Kartepe sınırlarındaki beldelerde yüzde 47 almıştık. 2011’de oylarımızı yüzde 50’lere taşıdık. Birçok seçim dönemi yaşadık. En son çıtayı yüzde 63, 12’de tamamladık. Bu kutlu sancağı bugüne kadar beraber taşımış olduğumuz tüm arkadaşlarımızla bu sandığa bugün Mustafa Kocaman kardeşime ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu görevleri bizlere layık gören kardeşlerime halel getirecek herhangi bir hareketin içerisinde olmamaya dikkat ettik. Tüm Kartepeli kardeşlerimin hakkını helal etmesini istiyorum.  Mustafa kardeşimin ekibiyle birlikte başarıdan başarıya koşacağına inancım tamdır.  Kandaz duruşunu asla bozmaz ve bozmayacaktır” şeklinde konuştu. 


Kandaz’ın ardından kürsüye gelen Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Kongremiz hayırlı olsun. Beraber yol yürümekten mutluluk duyduğum kıymetli ilçe başkanımız Hasan Kandaz Beye sizlerin huzurunda bütün kalbimle bir kez daha teşekkür ediyorum. Allah yolunu açık etsin. İlçe başkanımız 3 dönem boyunca birçok farkı yönetimiyle Kartepemize önemli hizmetler yaptılar. Başkanımızla yol alan ana kademe yöneticileri, mahalle yönetimleri kısaca bu hizmet kervanında yol alan bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. 2014 Mart’ından bu yana bizler görev yapıyoruz. Bu süre içerisinde yine teşkilatımızla Kartepemize hizmet noktasında büyük destekler gördük. Allah yeni görev alacak arkadaşların da yar ve yardımcısı olsun” ifadelerine yer verdi.


Ardından konuşan başkan Karaosmanoğlu, “Bizler Ankara’ya dert götürmemeye çalışıyoruz. Bu sebeple Ankara’da imajımız çok güzel. Allah bizim bu uyumumuzu bozmasın. Çok güzel hizmetler yaptığımızı söylüyorlar. Onlara diyorum bu başarı bizim değil, teşkilatımızın başarısıdır. Bize verilen görevi bir aktör olarak icra ediyoruz. Bu bizim namus borcumuzdur. Hamd olsun Kocaeli’mizi nakış nakış örüyoruz” diyerek ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ sloganlarına çalışınca oluyor yanıtını verdi. Halkın bize yakıştırmayacağı işlere kalkışmayacağız. Şehrimiz için faydalı işlere kalkışacağız. Hasan Kandaz ve yönetimine şükranlarımı sunuyorum. Mustafa Kocaman ve ekibine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.


Karaosmanoğlu’nun ardından konuşma yapan AKP Kocaeli Milletvekili Bekir Sami Çakır, “Dur Yolcu” şiirini okuyarak sözlerine başladı. Kongrelerin bayrak teslimi ve bir yenilenme süreci olduğunu belirten Çakır, “Hasan Kandaz kardeşime yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. 13 gün önce 16’ncı yılımızı kutladık. Bizleri asla mahcup etmeyecek bir ruh olarak sonraki nesillere geçmişimizi devredeceğiz. Bu ülkeye biz 15 yıldır hizmet veriyoruz. Bilin ki bu kongre bir yenilenme. Her gün taze bir başlangıçtır. Mustafa Kocaman kardeşime başarılar diliyorum. Kartepe’de yaşayan biri olarak diyebilirim ki Kartepe’de çıta yüksek” dedi.


Teşkilat üyeleriyle bir arada olmaktan dolayı oldukça mutlu olduğunu belirterek söz başlayan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Kongre sürecimizi şuana kadar en ufak sıkıntı çekmeden gerçekleştirdik. Bundan sonrasını da aynı ruh ve başarıyla ortaya koyacağız. Rabbim Kartepe kongremizi hayırlı etsin. AK Parti kongreleri kavganın ve yıkımın adresi asla olmamıştır. İlçe başkanlığı çok zor bir görevdir. Bu güne kadar olan seçimleri Hasan Bey’le birlikte omuz omuza çalışarak kazandık. 15 Temmuz hain darbesinde tekrardan Hasan Bey’le mücadele ettik. Hasan Beye 8 buçuk yıllık emeği için huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Vekilimizin söylediği çok doğru. Kartepe’de çıta çok yüksek. Mustafa Başkanımız ve yönetimine başarılar diliyorum” dedi.

Kongrede Ceyhan’ın ardından konuşan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “6.olağan kongre takvimimiz başladı. Kartepe genç ilçemiz olduğu için Kartepe’de 4. olağan kongremizi yapıyoruz. Kongremizin ilimize, demokrasimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu görevi üç dönemdir yapan Hasan Kandaz arkadaşımıza teşekkür ediyorum.  Tarihin akışını değiştiren bir aydır Ağustos ayı. Hele 26 Ağustos’la başlayan hafta zafer haftasıdır bizim için. Bu toprakların bize vatan kalması için canını veren şehitlerin mekanlarını Rabbim cennet eylesin” dedi.

 

OLGUNLUK İÇİNDE GEÇTİ

“AK Parti iktidarından Türkiye’nin nereye geldiğini herkes çok iyi biliyor” diyen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, “Artık Türkiye’nin öncelikleri değişti. Sorunumuz elbette var ama Allah’a hamd olsun 15 yıl önceki sıkıntılarla değil daha gelişmiş bir toplumun sıkıntılarıyla mücadele ediyoruz. Elbette bunları da aşacağız. Kongre dönemimiz bizim için bir yenilenmenin zamanıdır. Kocaeli’deki bütün kongrelerimiz büyük bir olgunluk içerisinde geçti. Bu davanın sorumluluğunu hep birlikte taşımaya devam ediyoruz. Kocaeli teşkilatı herkesin örnek gösterdiği bir teşkilattır” ifadeleriyle sözlerini noktaladı.


Mustafa Kocaman gerçekleştirdiği selamlama konuşmasında, “4.olağan kongremizin davamıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu kutlu yolculukta nice 16 yıllara ulaşmak için kongremizi gerçekleştiriyoruz. Kurucu belde başkanlarımıza, mahalle başkanlarımıza emeği geçen tüm herkese gizli kahramanlara huzurunuzda çok teşekkür ediyorum. Hasan abim görevi bana devretti. Bu onurlu görevi şahsıma veren kıymetli siyasi büyüklerime de çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz 2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığı seçimleridir. 20 bin 471 kişi var aslında yönetimde. Kağıt üzerinde 25 isim gözükebilir ama biz bu 20 bin 471 kişiyle yöneteceğiz.Hep birlikte haydi bismillah” diye konuştu

AKP'DE KONGRE TAKVİMİ: 
Kartepe 27 Ağustos 
Darıca 17 Eylül
Dilovası 19 Eylül
Gölcük 23 Eylül 
Gebze 24 Eylül

TASLAKTA OLAN İLÇELER

Karamürsel 16 Eylül 
İzmit 30 Eylül
Başiskele 1Ekim
Kandıra 4 Ekim
Derince 14 Ekim
Çayırova 15 Ekim
Körfez 21 Ekim

İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

ASİL ÜYELER

Muhammet Mustafa Kocaman

Arif Özkan

Canan Çelik

Emre Öçbe

Ersin Er

Faruk Baysal

Faruk Demiralay

Fehmi Memiş

Hamza Kumru

İlhan Sakin

Kemal Yıldız

Mehmet Tanta

Meltem Candır

Muhammed Okur

Muhammet Duman

Muhittin Sönmez

Niyazi Aydın

Sadık Yılmaz

Sema Cüre

Serap Karakaş

Şeref Mert Türk

Veysel Pınar

Yakup Elbüken

Yasemin Ağra Alemdar

Yüksel Dilek

 

YEDEK ÜYELER

Abidin Akyol

Halil Tanrıkul

Özcan Aktoprak

Beren Küçük

Recep Topal

Hamdi Yayla

Aziz Aydın

Ömer Faruk Yıldız

Cüneyt Özyılmaz

Halil Karataş

Asım Yasin Duray

Fatih Özer

Ahmet Kaba

 

İL KONGRE DELEGELERİ

Muhammet Mustafa Kocaman

Hasan Kandaz

Hüseyin Üzülmez

a.Sibel Gönül

Yasemin Ağra Alemdar

Uğur Karbuz

Gültekin Görüm

Şükrü Karabalık

Habip Sarman

Şaban Özer

Abdullah Sungur

Ergün Berdan

İbrahim Güray

Hüseyin Tok

Yusuf Akyıldız

Zafer Arat

Recep Ubay

Kadir Şahin

Şemsi Aktoprak

Kenan Yurdagül

Yusuf Özdemir

Mustafa Salman

Emine Özdemir

Emine Yıldırım

Asiye Yılmaz

Aysel Özarslan

Fatma Zehra Gürel

Serkan Gültepe

Emre Aydın

Fatih Çelikbilek

Sefer Aktaş

Hakan Şensoy

Niyazi Aydın

Şeref Mert Türk

Sadık Yılmaz

Ersin Er

Faruk Baysal

Emre Öçbe

Serap Karakaş

Muharrem Küçük

Kemal Yıldız

Veysel Pınar

 

YEDEK ÜYELER

Mehmet Tanta

Yakup Elbülen

Canan Çelik

Muhammed Okur

Muhammet Duman

İlhan Sakin

Halil Tanrıkulu

Arif Özkan

Muhittin Sönmez

Faruk Demiralay

Yüksel Dilek

Sema Cüre

Meltem Candır

Hamza Kumru

Farih Arıkan

Beren Küçük

Aziz Aydın

Halil Karataş

Fatih Özer

Ercan Seymenbaşı

Asım Yasin Duray


Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi