• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 36° 22°
Site Haritası
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.79664.8159
Euro5.58855.6109
Saat

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in projelerinden biri olan Arslanbey Kültür Merkezi Kartepe’ye yeni bir vizyon kazandıracak. Yapımı hızla devam eden Arslanbey Kültür Merkezi’ni inceleyen Başkan Üzülmez yapılan çalışmaları inceledi.

Kartepe’nin cazibesini daha da artırmak için yoğun mesai harcayan Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepe’yi içinde yaşamaktan zevk alınan ve yaşam kalitesi yüksek hızlı bir kent haline getirme hedefiyle çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Başkan Üzülmez’in Yeni Türkiye yolunda hızla gelişen bir Kartepe oluşturmak için seçim beyannamesinde söz verdiği 41 vizyon projesinde yer alan Arslanbey Kültür Merkezi’nin yapımı hızla devam ediyor.
KABA İNŞAATI TAMAMLANDI
Arslanbey Kültür Merkezi’nin kaba inşaat imalatları tamamlanırken, yapının içerisinde elektrik ve mekanik imalatlarına devam ediliyor. Alçı sıva işlerinin yapıldığı binada, seramik ve metal kenet çatı kapama imalatı ve kompozit cephe kaplamaları da sürüyor. Cephe kaplamalarında sona yaklaşılırken Arslanbey Kültür Merkezi, ilçeye yakışır fonksiyonel bir yapı olacak.
ÜÇ BLOKTAN OLUŞUYOR
Arslanbey Kültür Merkezi 2 bin 650 metrekare kullanım alanına sahip. Yapı üç blok şeklinde inşa ediliyor. 3 bin 190 metrekare arsa alanı üzerine kurulan kültür merkezinin A bloğu 431 metrekare olup, 260 kişilik çok amaçlı salon olarak tasarlandı. B blok bodrum katı 362 metrekare, zemin katı 522 metrekare, birinci kat 522 metrekare çatı katı ise 146 metrekareolmak üzere toplam bin 553 metrekare olacak.
500 KİŞİLİK SALON
Kültür merkezinde fuaye, sergi salonu, gelin odası, fitnes salonu, 5 sınıflık KO-MEK ve mescit yer alacak. 668 metrekareden oluşan C blok ise 500 kişilik düğün salonu olarak tasarlandı. Toplam yapı alanı 2 bin 650 metrekare olan kültür merkezinde çevre düzenlemesi ile birlikte 15 araçlık otopark oluşturulacak. Çevre düzenlemesinde süpürgeli saha betonu kullanılacak.
VİZYON PROJE
Geleceğin Kartepe’sini şimdiden şekillendirdiklerini belirten Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin
Üzülmez “İlçemiz için vaat ettiğimiz projelerimizi birer birer hayata geçiriyoruz. hazırlanan
projeler hayata geçirilmektedir. Bu projeler arasında Arslanbey Kültür Merkezi önemli bir yer tutmaktadır. Kültür merkezi gereken alt yapı çalışmaları ve ihtiyaçlara göre yapılmaktadır. Kültür merkezinin yapımında sona doğru gelinmiştir. Hizmete açılması ile burada yaşayan vatandaşlarımıza hizmet vermesinin yanı sıra ilçemize ayrı bir vizyon kazandıracaktır. Kartepemizi hemşehrilemizin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda yönetiyoruz”ifadelerini kullandı.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi