• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 36° 22°
Site Haritası
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.79664.8159
Euro5.58855.6109
Saat

AK Parti Kartepe’nin 27 Ağustos’ta yapılacak olan ilçe kongresinde aday olmak isteyen 7 isim başvuru belgelerini il başkanlığına teslim etti. İl Başkanı Ceyhan, önümüzdeki günlerde adayın belli olacağını kaydetti


AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, bu akşam Kartepe ilçe başkanlığı için yapılacak olan Temayül yoklaması için ilçe başkan adayı başvurularını aldı. 27 Ağustos’ta kongresi yapılacak olan Kartepe ilçe için 7 kişi başvuru belgesini teslim etti. Adaylık için ilden başvuru formları alan adaylar, il başkanı Şemsettin Ceyhan ile görüşmeden formlarını teslim etti. Adaylık için ismi geçen İl Başkan Yardımcısı Mustafa Kocaman, adaylık başvurusu yapmadı.Kartepe için, Muharrem Top, Yusuf Özdemir, Yusuf Tandoğan, Ali Koç, Aydın Demir, Cemal Halil, Serkan Seyhan başvuru belgelerini teslim etti.

173 KİŞİ OY KULLANACAK

Kongre takvimlerinde 5 ilçenin kongre tarihlerinin belli olduğunu söyleyen İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Kartepe’de 27 Ağustos’ta seçimi yapacağız. İlçe Başkanımız Hasan Kandaz 3 dönemini doldurduğu için aday olmayacak. Aday olacağını söyleyenler bugün mbaşvurularını yaptı. Başvurularına aldık. Temayül yoklamamızı akşam yapacağız. Teşkilat ana kademe yedek yönetim kurulu kadın ve gençlik kolları mahalle başkanları ve meclis üyeleri olmak üzere toplam 173 kişinin oy kullanma hakkı var. Teknik nedenlerle katılım 173 kişi olmayacak. Temayülde arkadaşlarımız bu 7 isim ya da kendi uygun gördükleri isimleri yazabilirler. Mutlaka 3 isim yazılması gerekiyor. Eksik ya da fazla isim yazılırsa form değerlendirmeye alınmayacak.

ADALARLA GÖRÜŞÜLECEK

Genel Merkezden gelen koordinatörlerimiz Murat Yıldırım ve Osman Boyraz Cuma günü adaylarla görüşecek. Adayımız önümüzdeki günlerde belli olacak. Arkadaşlarımızın hepsi partiye emek veren isimler. Bu manada bize düşen birlik ve beraberlik için istişareleri tüm kardeşlerimizin hukukunu koruyarak süreci tamamlamaktır. Tüm istişarelerin sonunda genel merkez bir isim söyleyecektir. Adaylarımız arasında genel merkez en uygun ismi belirleyecektir. İlçe başkanı kim gösterilirse gösterilsin her biri adayın arkasında duracaktır.
Kongremizi Hergeleci İbrahim Spor Salonunda 27 Ağustos’ta yapacağız. 25 kişilik yönetimi
de oluşturup Kartepe’ye yakışan bir kongre yapacağız” dedi.
Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi