• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 36° 22°
Site Haritası
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.79664.8159
Euro5.58855.6109
Saat

Kartepe Belediyesi’nin, Dumlupınar ve Ertuğrul Gazi Mahallelerini birleştiren, Ertuğrul Gazi Parkı ile bir kompleks olarak düşünülen Kanal Park Projesi ve Kanal Park Yürüyüş Yolu’ndaki çalışmalar hızla ilerliyor.


Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Kartepe’ye yeni bir soluk katacak park ve yürüyüş yollarını içeren Kanal Park Projesi’ne büyük önem veriyor. Modern ve cazibe merkezi bir kent imajına uygun projeleri ile Kartepe’de kent olgusunu kuvvetlendiren BaşkanÜzülmez, yapımına devam edilen Kanal Park Projesi’nde çalışmaları yakından takip ediyor.
ÇALIŞMALAR HIZLA İLERLİYOR
Gelişen dünyada insanları şehrin yorucu ve yıpratıcı yaşamından uzaklaştırmak adına Kartepe Belediyesi yeni oyun ve dinlence alanlarını ilçe halkının hizmetine sunuyor. Bu kapsamda Kartepe Belediyesi’nin Dumlupınar ve Ertuğrul Gazi Mahalleleri sınırları içinde yapılan park ve yürüyüş yollarını içeren Kanal Park Projesi’nde çalışmalar, hızla ilerliyor.

YENİ BİR DÜNYA

Kartepe ilçesinde farklı bölgelerde dinlence ve oyun parklarını artırmaya yönelik çalışmalar kapsamında toplamda 19 bin metrekarelik alanda planlanan Kanal Park Projesinde fitness aletleri, futbol sahası, yürüyüş yolları, kamelyaları ve çocuk oyun grupları bir bütünlükoluşturacak şekilde dizayn edildi. Ekipler projenin ilk etabında sert zemin yapımlarınıtamamladıktan sonra park alanında bitkilendirme, sulama sistemi kurulması, aydınlatmadirekleri, kamelya ve fitness aletleri montajlarını da tamamladı.
BİN 500 METRE YÜRÜYÜŞ YOLU
Kanal Park Projesi kapsamında park içerisinde 750 metre, toplamda bin 500 metre yürüyüş yolu yapımı devam ediyor. Yürüyüş yolu İzmit Yahya Kaptan’da bulunan yürüyüş yolu ile birleştirilecek. Kanal Park Projesi içerisinde yer alacak olan iki cafe için çalışmalar son aşamaya geldi. Cafelerin projeleri tamamlandı. En kısa sürede park içerisinde montajına başlanılacak. Busayede Kartepe sakinleri park içerisinde çay, kahve imkanı da bulabilecekler.
SONA GELİNİYOR
Kartepe ilçesine renk katacak ve yeni bir soluk getirecek Kanal Park Projesi hızla ilerliyor.Dumlupınar ve Ertuğrul Gazi Mahalleleri sakinlerine yönelik gerçekleştirilen projede en kısa sürede kullanıma sunulması hedefleniyor. Bu kapsamda Kanal Park Projesiyle birlikte yapımına hız verilen Kanal Park Yürüyüş Yolu’ndaki çalışmalarda yol açma çalışmaları gerçekleştiriyor.
KARTEPE-İZMİT BULUŞACAK
Kanal Park Projesi’ne büyük önem veren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, “Çalışmalarımızın sonuna yaklaşıyoruz. Kartepe ilçemizde doğaya uygun, yeşili seven bir proje.
Kartepemizin güzelliklerine bir yenisi daha eklemiş olacağız. Bulunduğu bölgeye yeni bir soluk, hareketlilik katacak. Çalışmalar hızlı bir tempoda devam ediyor” dedi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi