• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.44727.4771
Euro8.97059.0065

Aslanbey Kültür Merkezi şekilleniyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kartepe Aslanbey’de inşa ettiği Kültür Merkezi şekillenmeye başladı.


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi vatandaşların sosyal ihtiyaçlarını karşılamaları için kent genelinde kültür merkezleri inşa ediyor. Farklı mimari yapılarıyla dikkat çeken kültür merkezleri modern mimari uygulamalarıyla halka hizmet ediyor. Kartepe Arslanbey’de yapımı süren merkezin kaplama ve iç imalatlarına geçildi.

 

KABA İNŞAATI TAMAMLANDI

Büyükşehir Belediyesi kent genelinde vatandaşların hizmetine sunduğu kültür merkezlerinden birini Kartepe ilçesi Arslanbey Mahallesi’nde inşa ediyor. Kaba inşaat imalatları tamamlanan yapının içerisinde elektrik ve mekanik imalatlarına devam ediliyor. Alçı sıva işlerinin yapıldığı binada, seramik ve metal kenet çatı kapama imalatı ve kompozit cephe kaplamaları da sürüyor.

 

ÜÇ BLOKTAN OLUŞUYOR

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından inşa edilen kültür merkezi 2 bin 650 metrekare kullanım alanına sahip. Yapı üç blok şeklinde inşa ediliyor. 3 bin 190 metrekare arsa alanı üzerine kurulan kültür merkezinin A bloğu 431metrekare olup, 260 kişilik çok amaçlı salon olarak tasarlandı. B blok bodrum katı 362 metrekare, zemin katı 522 metrekare, birinci kat 522 metrekare çatı katı ise 146 metrekare olmak üzere toplam  bin 553 metrekare olacak.

 

500 KİŞİLİK SALON

Kültür merkezinde fuaye, sergi salonu, gelin odası, fitnes salonu, 5 sınıflık KO-MEK ve mescit yer alacak. 668 metrekareden oluşan C blok ise 500 kişilik düğün salonu olarak tasarlandı. Toplam yapı alanı 2 bin 650 metrekare olan kültür merkezinde çevre düzenlemesi ile birlikte 15 araçlık otopark oluşturulacak. Çevre düzenlemesinde süpürgeli saha betonu kullanılacak.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın