• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.09558.1279
Euro9.76499.8041

Kartepe Belediyesi Kitap Fuarında

Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde her yıl rekor ziyaretçi sayısı ile bu yıl 9. kez kapılarını açan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kitap Fuarı’nda, Kartepe Belediyesi’nin standı da ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor


Kocaeli Uluslararası Fuar Merkezi’nde her yıl rekor ziyaretçi sayısı ile bu yıl 9. kez kapılarını açan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kitap Fuarı’nda, Kartepe Belediyesi’nin standı da ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.

 

13-21 Mayıs tarihleri arasında açık kalacak Kitap Fuarı; yayınevleri, sahaflar ve sivil toplum kuruluşlarını Kocaeli halkı ile buluşturmaya devam ediyor. Kitap Fuarı’nda Kartepe ilçesinin tanıtımını üstlenen Kartepe Belediyesi, C Salonu’ndaki 48 No’lu standda,  ilçenin tarihi ve kültürel güzelliklerini hazırladıkları yayınlar ile fuar ziyaretçilerine tanıtıyor.

 

Yıl boyunca ilçe genelinde düzenlediği farkındalık programlarıyla “Kartepe Okuyor” diyen ve fuarda yerini alan kitap dostu Kartepe Belediyesi yoğun ilgi gören standında ilçenin tanıtımı yaparken, Kartepe Belediyesi Yayınları ile vatandaşların beğenisini toplamaya devam ediyor. Fuarda turizm değerleri ile ön plana çıkan Kartepe’yi ziyaretçilere tanıtan Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlileri, “Kartepe’de aradığınız her şey var” diyerek, eşsiz doğası ile farklı bir gün yaşamak isteyen herkesi ilçeye davet ediyorlar.

 

Karaosmanoğlu’ndan Kartepe’ye Ziyaret

Fuarın ilk günü görkemli bir açılışa sahne olurken açılışın ardından stantları gezen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Kartepe Belediyesi Standına konuk oldu. Burada görevlilerle kısa bir süre sohbet eden Başkan Karaosmanoğlu, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in turizm ve ilçe tanıtımı için çalışmaları takdir etti.

 

Üzülmez Standları Dolaştı

Açılışa katılamayan Başkan Üzülmez,  ikinci gününde fuarı ziyaret ederek, bütün standları tek tek dolaştı, yetkililere verimli ve bereketli bir fuar dönemi geçirmelerini diledi. Başkan Üzülmez, “Büyükşehir Belediyemizin dokuzuncusunu düzenlediği kitap fuarı, ziyaretçi sayısıyla, katılan yazarların zenginliği ve çeşitliliği ile ülkemizde marka olmuş , Kocaeli’ye değer katan bir büyük ve faydalı bir organizasyon. Kocaeli’nin tanıtımına önemli bir katkı sağlayan bu organizasyon için Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

 

KARCAN’ dan çocuklara süpriz

Kısa sürede çocukların gönlünde taht kuran Kartepe Belediyesi çocuk dergisi “Karcan” ın maskotu da fuarda yerini alırken, çocuk hayranlarıyla bol bol hatıra fotoğrafı çekildi. Kartepe Belediyesi standını ziyaret edenlere de Eşme ayvasından yapılan ayva cezeryesi ikram edilerek, fuar ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın