• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Hava Durumu
Anlık
Yarın
27° 36° 22°
Site Haritası
Takvim
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.79664.8159
Euro5.58855.6109
Saat

Göreve geldiği günden itibaren çocuklar, engelliler, yaşlılar ve gençlerle ilgili hayata geçirdiği hizmetleri ile gönüllerde taht kuran Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, gençlere yönelik yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.


Göreve geldiği günden itibaren çocuklar, engelliler, yaşlılar ve gençlerle ilgili hayata geçirdiği hizmetleri ile gönüllerde taht kuran Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, gençlere yönelik yatırımlarına bir yenisini daha ekledi. Başkan Üzülmez, Kartepeli gençler için Ketenceler Mahallesinde inşa ettirdiği Gençlik Eğitim Merkezi’ni görkemli bir açılışla hizmete sundu.

 

Başkan Üzülmez’in ev sahipliği yaptığı Kartepe Ketenceler Gençlik Parkı Tanıtım Törenine,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, AFAD İl Müdürü Salim Tekoğul,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Arutan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Sami Demirci, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Kandaz , AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Uğur Karbuz, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Yasemin Ağra, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve Kartepeli gençler katıldı. Gençlerin kaliteli boş zaman geçirebilmelerine olanak sağlamak için hayata geçirilen Ketenceler Gençlik  Eğitim Kampı, merkezde sunulacak spor aktiviteleri ve çeşitli eğitimler ile zararlı alışkanlıklardan da uzak tutacak.

 

Açılış öncesi kürsüye davet edilen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar konuşmasında, “Kartepe Belediyemiz spor ve gençlik çalışmalarına verdikleri destek ile öncü ilçelerimizden biri. Özellikle bugün buraya toplanmamıza vesilen olan bu güzel eser Gençlik Eğitim Merkezi için Başkanımız Hüseyin Üzülmez’e şahsım ve Kartepe gençleri adına teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Üzülmez: Alnı ak başı dik gençlerimiz

Programda son konuşmayı yapan ve konuklara seslenen ev sahibi Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, gençlerin gelişimine yapılan yatırımların çok önemli olduğunu ifade ederek, bu güzel tesisin faaliyete geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Gençlik Merkezine,  daha açılmadan bile çok fazla rağbet olduğunu ifade eden Başkan Üzülmez, “ Bizler kalpleri vatan, millet ve bayrak sevdası ile çarpan  Türk Gençliğinin emanetçisiyiz. Onlara güzel bir gençlik güzel bir gelecek hazırlamak en büyük gayemiz. Çalışkan, üretken , cesur ; vatanı , milleti için her şartta mücadele etmekten geri durmayan gençlerimizle gurur duyuyoruz. Siz gençlerimizin daha iyi şartlarda yetişmesini, mutlu ve huzurlu olmanızı sağlamak en önemli ödevlerimizden biri. Yüzümüzü güldüren alnı ak, başı dik gençlerimize tüm hizmetlerimiz helal-i hoş olsun. Baharla birlikte Kartepemizde ivme kazanan yatırımlarımızın daha da  artacağının müjdesini vererek, hepinizi sevgi ve muhabbetle selamlıyorum  ” dedi.

 

Kartepe Belediyesi’nin gençlere yönelik önemli yatırımlarından biri olan Ketenciler Gençlik Eğitim Merkezi’nde gençler, serbest zamanlarında sosyo-kültürel ihtiyaçlarını karşılayarak bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler yapabilecekler. Gençlerin yatılı kamp yapabileceği merkezdeki 10 bungalovda max. 40 kişilik gruplara Kartepede doğal yaşam deneyimini sunulacak.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi