• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
                                                                                                                                                                                                                     














Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Üyelik Girişi

DERBENT’TE tarihi buluşma!

04/06/2024

Alkışlar okul müdürüne

Kocaeli tarihinde bir ilk ve okul için gerçekleştirilen belki de ilk organizasyon özelliğine sahip vefa buluşmasına TBMM eski Başkan Vekili ve Kocaeli eski Milletvekili Haydar Akar, Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, Derbent eski Belediye Başkanı Zafer Arat, Derbent Mahalle Muhtarı Erdal Baş, AK Parti eski İl Disiplin Kurulu Başkanı Orhan Arıkan, Özgür Kocaeli Gazetesi Spor Müdürü Hayrettin Albayrak gibi pek çok tanıdık isim katıldı.

MÜDÜR TUNCER

Derbent Ortaokulunda uzun süre öğretmen, son 4 yıldır da okul müdürü olarak görev yapan ve bu etkinliği organize eden Ethem Nuri Tuncer cumartesi günü gerçekleştirilen muhteşem organizasyonla ilgili olarak şunları söyledi:
“Daha önce böyle bir düşüncemiz vardı. Nasıl olur diye düşünüyorduk. Müdür olduğumda Pandemi vardı. Pandemi’den sonra epey bir hazırlık yaptık. Biraz da uzaktan gelecek öğretmenleri düşünerek sene sonunu bekledik

100 YIL ÖNCE AÇILMIŞ

Okulumuzun tarihi çok eski. 1924 yılında eğitime açıldığı, 1928 yılında Atatürk’ün okulumuzu ziyaret ettiği söyleniyor. Eğitim resmi olarak 1933 yılında başlamış. Bu kadar köklü bir okulda 4 yıldır müdür olarak görev yapıyorum. Eğitimde 25 senemiz. Vefa duygusunun bizim mesleğimiz açısından da çok önemli, çok değerli olduğunu düşünüyorum.

Okul tarihinde ilk kez böyle bir organizasyon gerçekleştirildi. Çok yoğun da bir katılım oldu. 1970’li yıllardan bugüne kadar pek çok öğretmene ulaştık. Yaklaşık 120 öğretmenimiz katıldı. Toplam katılım 500 civarında oldu. Açıkçası tüm öğretmenlerimizle ilgilenme fırsatım olmadığı için, herkese tek tek ismini soramadığım için, hocalarımızın tamamının listesini tutmak da mümkün olmadı. İsmini hatırlayabildiklerimi sizlerle paylaşıyorum.

DAVETLİLERÇOK DUYGULANDI

Açıkçası ben bu programın bu kadar ilgi göreceğini, davetlilerin bu kadar duygulanacağını tahmin etmiyordum. Eski öğrencilerimiz bile çok duygulandı. Öğretmeni, öğrencisi herkes çok mutluydu. Eğer şartlar tekrar müsait olursa önümüzdeki yıl da tekrarını yapmak isterim.”


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın