• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
                                                                                                                                                                                                                     Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.304532.4339
Euro34.423434.5613
Üyelik Girişi

Marmara kolejinin ucreti 429 bin lira!

Ali Fuat Şimşek’in sahibi olduğu Marmara Kolejinde fiyatlara büyük zam yapıldı. Gelecek yıl için erken kayıtların başladığı okulda, 15 Nisan 2024 tarihine kadar erken kayıt yaptıran eski velilere yemek hariç eğitim bedeli üzerinden yüzde 10 indirim

Ödemelerin 1 yıl içinde yapılması, ilk 2 taksitin peşinat olarak yatırılması istenirken, kardeşlerden sadece birine yemek hariç fiyatta yüzde 10 indirim uygulanacağı belirtildi. Okulun anaokulu ve ilkokul bölümlerinde yemek zorunlu tutulurken, orta okul ve lise sınıflarında zorunlu tutulmadı.

Marmara Kolejinde yemek yıllık 90 bin lira artı KDV olarak açıklandı. Yemek fiyatında hiçbir şekilde indirim yapılmazken, yemek fiyatı KDV dahil 99 bin liraya geliyor.

Marmara Kolejinde anaokulu fiyatı yemek dahil 319 bin lira iken, lise fiyatı yemek dahil 429 bin liraya kadar çıkıyor. Fiyatlarda geçen yıla göre büyük oranda artış yaşandığı ifade ediliyor. Geçen yıl yemek dahil 104 bin lira civarında olan ilkokul fiyatının bu yıl yüzde 360 zamla birlikte 374 bin liraya çıktığı belirtiliyor.


Bu fiyatlara kitap ve servis ücreti dahil değil. Geçen yıl ilkokullar için ödenen yaklaşık 12 bin liralık kitap fiyatı ile çocuğunu okula getirmeyenler için servis ücreti dahil değil. Servis ücretleri ile birlikte fiyatların 500 bin lirayı rahatlıkla geçeceği ifade ediliyor.

Kocaeli’nin en pahalı ilk ve orta dereceli okulu olan Marmara Kolejinde fiyatların bu kadar artması velileri öfkelendirdi, Birçok veli çocuklarını kolejden aldı. Gazetemize konuşan veliler, “Çok zam yaptılar. Maalesef ki üniversiteler bile Marmara Kolejinden daha ucuz hale geldi. Olacak iş değil” ifadelerini kullandı. İşte fiyatlar;
İŞTE FİYATLAR
Yemek standart: 90 bin + KDV = 99 bin lira.
Yemek ve KDV dahil fiyatlar;
ANAOKULU: 319 bin TL
İLKOKUL: 374 bin TL
ORTAOKUL: 401 bin TL
LİSE: 429 bin TL

19 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Bayramınız Kutlu Olsun