• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
                                                                                                                                                                                                                     


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.435232.5652
Euro34.707534.8466
Üyelik Girişi

Kartepe İmam Hatip, başarılara imza atmaya devam ediyor

24/01/2024

Kartepe İmam Hatip Lisesi, öğrencileri ve idari kadrosu 2024 yılının ilk iki haftasını dolu dolu geçirerek birçok etkinliğe ev sahipliği yaparak başarılara imza attı.

19 Ocak’ta ara tatile giren Kartepe Anadolu İmam Hatip Lisesi, 2024 yılının ilk iki haftasına bir dizi etkinlik sığdırdı. Strateji alanında olan Floor Curlig branşında toplamda 6 takım ile il şampiyonasına hazırlanan öğrenciler 2 kategoride Kocaeli şampiyonu olurken, 2 kategoride final oynayıp, il 2.’incisi, 1 kategoride ise il 3’üncüsü oldular. Aynı zamanda Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından planlanan Genç Sada Kuran-ı Kerimi Güzel okuma Yarışması ve Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışmasına ev sahipliği yapan lise okullar arası güreş müsabakalarında ise farklı kilolarda güreşen öğrenciler ile 3 Kocaeli şampiyonluğu kazandılar.

Okul müdür yardımcısı Ferhat ÇAKIR tarafından hazırlanıp, Polonya ulusal ajansına yapılan ve okulların stratejik ortaklıklarına imkân sağlayan Erasmus KA210 projesi Polonya Ulusal Ajansı tarafından nitelikli görülüp 98 puanla kabul edildi. Medya okur-yazarlığı temalı projenin Polonya, Portekiz ve Romanya’dan ortakları bulunuyor. Okul öğretmen ve öğrencilerinden küçük gruplar halinde bu ülkelerde birer haftalık eğitim öğretim faaliyetleri gerçekleştirecek olan okulumuz, projenin son hareketlilik faaliyetinde ise bu ülkelerden öğretmen ve öğrenci gruplarına ev sahipliği yapacak. Projenin hali hazırda onaylanmış 60 bin Euro bütçesi bulunuyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın