• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.777615.8408
Euro16.551216.6175

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Hemşireler Gününü Kutladı

12/05/2022

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk 12 Mayıs Hemşireler Gününü kutlayarak mesleğin öneminden bahsetti.

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk 12 Mayıs Hemşireler Gününü kutlayarak mesleğin öneminden bahsetti.
Hemşirelik mesleği Florence Nightingale’in doğum tarihi olan 12 Mayıs 1954 yılından itibaren Dünya Hemşireler Günü olarak kutlanmaktadır. Hemşire hastaları takip etmek tedavi sürecine yön vermek hızlı düşünme becerisine sahip olmak aynı zamanda beceri, psikolojik ve sosyal olguları kavrayacak kadar kültürel bilgi birikimi en önemlisi ise temel insanlık değeri gerektiren bir meslektir.

Covid -19 Salgını sürecinde büyük yük sağlık sektörüne kalmış bunu bir görev insanlığa yardım etmeyi amaç edinmiş hemşirelerin bu mesleğin ne kadar vazgeçilmez olduğunu iyi eğitim almış nitelikli ve
deneyimli hemşirelere ne kadar değerli olduğunu bir kez daha ispatlanmıştır.
Kocaeli Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk 12-18 Mayıs Dünya Hemşireler haftasını kutlayarak pandemide hayatını kaybetmiş hemşirelerimize Allahtan rahmet diliyorum dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın