• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site HaritasıDöviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.937220.0171
Euro21.410121.4959
Üyelik Girişi
Aidat Borcu Sorgulama
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam112
Toplam Ziyaret248956

Kartepe'de "Yayalar için 5 adımda güvenli trafik" uygulaması yapıldı

07/05/2022

Yayalar kırmızı çizgimizdir diyen Kartepe İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Olgun, trafikte her yıl daha iyiye mottosuyla fedakarca görev yapan mesai arkadaşlarına teşekkürlerini iletti.

Kartepe ilçemizde  7-13 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 'Karayolu Trafik Haftası' etkinlikleri kapsamında, İçişleri Bakanlığı talimatıyla Türkiye’de eş zamanlı olarak "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" mottosunun etkin olarak kullanılması ve tanıtılması amacıyla uygulama yapıldı. Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de 7 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’de Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Demokrasi Caddesi üzerinde uygulamayı gerçekleştirdi. "Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik" uygulamasına İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Olgun da katıldı.

Kartepe Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Demokrasi Caddesi üzerinde, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen uygulamada, sürücülere; emniyet kemeri kullanmaları, yaya ve okul geçitlerinde yayalara geçiş önceliği vermeleri konularında bilgilendirme yapıldı, broşür ve çeşitli hediyeler verildi. Kartepe İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Olgun da uygulama noktasında durdurulan araç sürücüleri ve yolculara trafik kurallarına riayet etmeleri uyarısında bulundu.

Yayalar  kırmızı çizgimizdir diyen Kartepe  İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Olgun,  trafikte her yıl daha iyiye mottosuyla fedakarca görev yapan mesai arkadaşlarına teşekkürlerini iletti. Tüm mesai arkadaşlarının gayretli çalışmaları sonucu trafik kazaları nedeniyle ölüm, yaralanma ve maddi hasarların azaldığına dikkat çekerek trafik ekipleri daha güvenli bir trafik ortamının polis vatandaş işbirliği ile sağlanacağına belirtti.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın