• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası


Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.546218.6206
Euro18.166818.2396

KARTEPE’NİN GELENEKSEL KENT İFTARI 7 NİSAN’DA

05/04/2022

11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerif Ayı’nın “Geleneksel Kent İftarı” 7 Nisan’dan yapılacağını açıklayan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman herkesi davet etti.

Kartepe Belediyesi'nin düzenlediği Geleneksel Kartepe iftarı 7 Nisan Perşembe günü Kartepe Kent Meydanı’nda gerçekleştirilecek. İftar programı için Kent Meydanı’na ilçenin birçok noktasından ücretsiz otobüs servisleri kaldırılacak.

 

DÜNYA BİRİNCİSİ SADİEN KARTEPE’YE GELİYOR

Geleneksel Kent İftarı’na 1988 Dünya Kur’an-ı Kerim Güzel okuma birincisi Güney Afrikalı Abdurrahman Sadien’de katılacak. Sadien’in Kur’an-ı Kerim Tilaveti okuması sonrasında Kartepe İlahi Grubu sevilen ilahileri seslendirecekler. Kartepe Kent Meydanı’nda çocuklar için oyun grupları, Osmanlı macunu, patlamış mısır ve bir çok etkinlikler düzenlenecek.

 

KARTEPE’DE ÇOCUK OLMAK

Kartepe Belediyesi Kültür Müdürlüğü ilçe genelinde Ramazan Ayı boyunca bir çok etkinlik düzenleyecek. Hacivat-Karagöz, Meddah Gösterisi, Ateşbaz, Jonglör ve Yarışmalar ile çocuklar Ramazan Ayı boyunca gönüllerinde eğlenecekler. Emekevler Mahallesi ile başlayacak olan etkinlikler, Sarımeşe, Ataevler, Köseköy, Ertuğrul Gazi, Hasan Paşa, Acısu, Maşukiye, Derbent, Suadiye, Arslanbey, Ataşehir, Rahmiye, Eşme, Uzuntarla, Eşmeahmediye, Sultaniye Mahallesi ile devam edecek, Avluburun’da son bulacak.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın