• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.777615.8408
Euro16.551216.6175

Trafik düzenini gönüllüler sağlayacak

31/03/2022

Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde "Okullu Trafikçiler" projesinin tanıtım programı düzenlendi. Proje çerçevesinde ilçedeki okul önlerinde trafik düzenini gönüllü velilerin ve öğretmenlerin sağlayacağı öğrenildi.

Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından "Okullu Trafikçiler" projesi çerçevesinde Köseköy Gazi İlköğretim Okulu'nda tanıtım ve sertifika programı düzenlendi. Etkinliğe, Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Olgun, İlçe Jandarma Komutanı Özkan Bakır, Kartepe Belediye Başkan Vekili Orhan Akyüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, okul yönetimi, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.


Programda konuşan Oğuz Olgun, "Ülkemizde yaşanan trafik problemleri hepimizin malumudur. Her gün çok sayıda yaşı küçük öğrencilerimiz trafiğe çıkarak okullarına gidip gelmektedir. Bu çocuklarımızın trafikte yaşayacakları riskleri en aza indirmek, velilerimizi yüreğine bir nebze su sermek için, Kocaeli
 İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Kartepe İlçe Emniyet Müdürlüğünce geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, eğitim yuvaları olan okullarına erişimde yaşamış oldukları trafik sorunlarını ve trafik kazası risklerini en aza indirmek amacıyla 'Okullu Trafikçiler' projesi hazırlanmış, Kartepe Kaymakamlığı, Kartepe Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün paydaşlığında uygulamaya konulmuştur" dedi.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın