• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.597318.6718
Euro19.586619.6651
Üyelik Girişi
Aidat Borcu Sorgulama
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret212335

KARTEPE SP KONGRESİNE İLGİ BÜYÜKTÜ

07/12/2021

SALONA SIĞMADI PARTİLİLER

Saadet Partisi Kartepe İlçe Teşkilatı’nda kongre heyecanı yaşanıyor. Geçtiğimiz aylarda ani bir kararla ilçe başkanlığı değişikliğine giden Saadet Partisi Kartepe’de önceki dönem ilçe başkanı olan Mehmet Batmanlar yerine, İbrahim Ethem Akbuğa getirilmişti. Yaklaşık 5 aydır çalışmalarını yürüten Akbuğa, seçilmiş ilçe başkanı olmak için kongreye gitme kararı aldı. Yapılan hazırlıkların ardından Saadet Partisi Kartepe İlçe Teşkilatı bugün 4. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Kongrede konuşan SP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, “Saadet Partisi’nin görünür olması ben buradayım demesi şart. Mutlaka görünür olacaksınız. Birbirinizin kıymetini bilin. Bunca zorluk ve sıkıntılara rağmen hiçbir şekilde bıkmadan usanmadan verdiğiniz mücadelede ne kadar başarılı olduğunuzu unutmayın. Bizim tek eksiğimiz millete kendimizi anlatmak” dedi.

 

SP Kartepe İlçe Başkanı İbrahim Ethem Akbuğa ve yönetiminin ev sahipliğinde Uzunçiflik Düğün Salonunda gerçekleşen kongreye; SP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Kocaeli İl Sorumlusu Sinan Ejderoğlu, SP İl Başkanı Av. Zafer Mutlu ve İl Yönetimi, SP Kandıra eski İlçe Başkanı Mehmet Batmanlar, SP Kandıra İlçe Başkanı Ramazan Arslan, SP Gölcük İlçe Başkanı Mustafa Özsoy, SP Gebze İlçe Başkanı Mustafa Türel, SP Başiskele İlçe Başkanı Ethem Karataş, SP Darıca İlçe Başkanı Selim Çetinkaya, SP Çayırova İlçe Başkanı Sina Aydemir, SP Karamürsel İlçe Başkanı Mustafa Aslan,  Tarihçi Yazar Ekrem Şama, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Akyüz, Ak Parti İlçe Başkanvekili Murat Yılmaz ve ilçe yönetimi, CHP Kartepe İlçe Başkanı Nilay Merttürk ve yönetimi, İYİ Parti Kartepe İlçe Başkanı Haluk Tamyüksel ve yönetimi, Gelecek Partisi Kartepe İlçe Başkanı Emel Oruç ve yönetimi, Yeniden Refah Partisi Kartepe İlçe Başkanı Hüseyin Bayır,  DP Kartepe İlçe Başkanı Ahmet Cengiz ve yönetimi, CHP Gençlik Kolları Kartepe İlçe Başkanı Kadir Keskin ve yönetimi, KİHMED Başkanı Ali Küçükkeskin ve yönetimi, muhtarlar ve partililer katıldı.

 

DİVAN BAŞKANLIĞINI YILDIZ ÜSTLENDİ

Uzunçiflik Düğün Salonunda gerçekleşen kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına İl Başkan Yardımcısı Nihat Yıldız, Diva Başkan Yardımcılığına Kandıra İlçe Başkanı Ramazan Arslan, Divan Katipliğine Mehmet Batmanlar, Divan Üyeliklerine Mustafa Özdemir ve Cemal Erdoğan getirildi.

 

AKBUĞA

SP Kartepe İlçe Başkanı İbrahim Ethem Akbuğa, “Kartepe Teşkilatımızın 4. Olağan Kongresine hoş geldiniz. Kongremizin ilçemize, ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Kocaelimizin turizm merkezinin başkenti Kartepemiz muazzam bir coğrafyanın içinde yer almaktadır. Bunun yanında Kartepemiz sanayi şehri olmanın getirdiği sıkıntılarla da uğraşmaktadır. Fabrikalardan çıkan kokular, kayak merkezindeki tekelci faaliyet, şehrin ana caddelerindeki trafik ve park sorunu gibi. SP olarak biz bu sorunların çözümü için adaletli bir yönetim anlayışını benimsiyoruz. Yandaşlık ve torpilin olmadığı, kul hakkının yenmediği bir yönetim anlayışını benimsiyoruz. Yaşanabilir bir Kartepe için el ele çalışarak bunu gerçekleştireceğimizi görüyoruz” dedi.

 

MUTLU

SP İl Başkanı Av. Zafer Mutlu, “Her geçen gün bir öncekini arar duruma geldik. İş, hükümet sisteminde değil, işi bilen gerçekten milli insanların iktidarından geçmektedir. Geldiğimiz noktada Cumhur İttifakının dışında kalanların biraz daha yakınlaştığını görüyoruz. Biz herkesin adil yaşayacağı bir ortamın ülkemizde hakim olmasını istiyoruz. İktidar ve ortakçısı ya bendensin ya da karşı taraftasın anlayışı Ak Parti ve MHP dışında kalanları yaklaştırmıştır. Bu bizi rahatsız etmiyor. Adalet olsun, hakça düzen olsun, insanlar herkes inancını yaşasın inancındayız. Bu anlayışla baktığımızda iktidarın son günlerini yaşadığını görüyoruz” diye konuş

İnsanların tereddütleri olduğunu dile getiren Mutlu, "Ya bugünkü başörtüsü özgürlüğü, dindar insanların her platformda özgürce olması biter mi çekince bu. SP’nin içinde bulunduğu yapı asla inancından dolayı baskıyı kabul etmez. Eski sisteme baş örtüsünün yasaklandığı döneme dönülmesine izin vermez. İnsanların bu korkusunu sona erdirmek zorundayız. Şuan, Ak Parti’nin kendi seçmeni bile durumdan şikayetçi ama nereye giderizi düşünüyorlar. SP olarak bizler bunu anlatmak zorundayız. O dönemler geçmişte kaldı. Hak eden hak ettiği gibi yaşayacak bu ülkede. Şucuyum, bucuyum diye değil, torpilin olmayacağı sadece ehliyet sisteminin olacağı bir anlayışı savunuyoruz.” İfadelerini kullandı.

EJDEROĞLU, “

SP Kocaeli İl Sorumlusu Sinan Ejderoğlu, “Ben Kartepeliyim. Bunun içinde kendimi şanslı sayıyorum. Çünkü Kartepe yaşanabilecek ilçelerden bir tanesi. Ülkemiz fakirleşiyor. Biz yürekli insanlarız. Ülkenin, toplumun neye ihtiyacı var. Yüreğe, berekete, öz hareket etmeye ihtiyacı var. Bugün ülkemizde her alanda bir şey yapılıyor. Ama bu düşüncedeki iyi niyet harekete yansımıyor. Diğer partilere giden arkadaşlar oldu, biz onları yeniden partimize, yürek hareketine bekliyoruz. Biran önce seçimle beraber Saadet kadrolarının iş başında olmasını temin edecek çalışmalar yapmalıyız. Etki gücümüzün fazla olduğu dönemde insanlara dokunduk. Türkiye’nin buna ihtiyacı var. Önemli olan bizim bu ülkeye, bu insanlara neler yapacağımızdır” dedi.

SP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, “Bizler 50 yıldan beri yaptığı uyarıların, söylediklerinin doğru çıkmasından dolayı kahrolan bir partinin mensuplarıyız. Saadet Partisi bu coğrafya için, bu insanlık için önemlidir. Bugün Kartepe’de bir kongre yapıyoruz. 20 yılın üzerimize yüklediği yorgunluk, zaman zaman içimize akıttığımız gözyaşlarımızın artık bir mükafatı olduğunu, bugün burada, bu salonda, Kartepe’de görüyoruz. Sıkıntılıyız. Bir iktidar var ve 20 yıldır iş başında. Ve ülkenin temel problemlerine yapısal çözümler üretemeyerek hala yapacağız, edeceğiz diyen bir iktidar var. 20 yıldır iktidardalar, elbet yaptığın iyi şeyler vardır onlara teşekkür ediyoruz, ama bana bir şey söyle ki 20 yılda ülkenin 200 yıllık temel sorununa şöyle bir yapısal çözüm buldu mu?  Böyle bir ifade kullan. Kullanamıyorlar “ dedi.

 

Kaya konuşmasının devamında, “Merkez Bankası’nın Başkanı sürekli değişiyor. Hazine ve Maliye Bakanı sürekli değişiyor. Tek bir kişinin sözüyle değişiyor. Sorunlar daha da artarak devam ediyor. Örneğin Kartepe’de ilçe milli eğitim müdürü atanacaksa onu atayacak kişi Cumhurbaşkanı ne diyecek diye düşünüyorsa hızlı karar alamazsın.  Eğer bir ülkede bu kadar sıkıntılar içerisinde en küçük karar alınırken bile Cumhurbaşkanının iki dudağının arasından çıkacak kelimeyi bekliyorsanız bunun doğru sistem olduğunu söyleyemezsiniz.  Çok basit gerçeklikler var. TÜİK enflasyonu yüzde 21, 31 açıklıyor. Vatandaş bilmiyor mu enflasyonun ne kadar olduğunu” diye sordu.

 

. Sonra Aralık 2018 de yeni bir karar alındı. 1 milyon dolar olarak açıkladığım kararı artık 250 bin dolar yaptım. Bugün 250 bin dolar, 3 milyon 400 bin TL yapıyor. Bu da, milletin ne kadar fakirleştiğinin en büyük göstergesi. Bu iktidar yapacağız, edeceğiz diyerek milleti avutuyor” dedi.

237 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 65 delege oy kullandı. Geçersiz oy bulunmazken, kongrede 15 asil 15 yedek yönetim kurulu üyesi ve 38 il kongre delegesi seçildi.

 

YÖNETİM KURULU ASİL

Başkan İbrahim Ethem Akbuğa, Kenar Özer, İdris Sevil, Veysel Dalbastı, Ahmet Ertartak, Erkan Yazıcı, Mahmut Engin, Tuncay Dalkılıç, Celal Özdemir, Yasin Ertartak, İlhan Candak, Serdar Terzi, Zihni Kadıoğlu, Mustafa Dilmaç, Tahir Dalbastı.

YÖNETİM KURULU YEDEK

Osman Köse, Süleyman Versan, Hayrettin Çolak, Yılmaz Savur, Serdar Karagöz, Osman Fırıncı, Semih Versan, Sefer Yıldırım, Hüseyin Dertsiz, Rıfat Durmuş, Serhat Sevil, Halil İbrahim Batmanlar, Abdullah Şahinkaya, Mehmet Yıldız, Barış Şirin.

İL KONGRE DELEGELERİ

İbrahim Ethem Akbuğa, Kenar Özer, İdris Sevil, Veysel Dalbastı, Ahmet Ertartak, Erkan Yazıcı, Mahmut Engin, Tuncay Dalkılıç, Celal Özdemir, Yasin Ertartak, İlhan Candak, Serdar Terzi, Zihni Kadıoğlu, Mustafa Dilmaç, Tahir Dalbastı, Osman Köse, Süleyman Versan, Hayrettin Çolak, Yılmaz Savur, Serdar Karagöz, Osman Fırıncı, Semih Versan, Sefer Yıldırım, Serhat Sevil, Abdullah Şahinkaya, Mehmet Yıldız, Barış Şirin, Mehmet Batmanlar, Cemal Erdoğan, Mustafa Özdemir, Tacettin Bayram, Hüseyin Dertsiz, Kübra Akbuğa, Nurdan Yılmaz Sevil, Yasemin Özer, Hatice Batmanlar, Tuğba Yavuz Arslan, Ayşe Candak.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın