• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.44727.4771
Euro8.97059.0065

Muhtar Teleferik Projesi İçin Sizleri Herzaman Minnetle Yad Edeceğiz.”

Kartepe Belediyesi 2021 yılı Ocak ayı Meclis toplantısı Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman başkanlığında gerçekleşti.

Meclis gündeminde yer alan Kartepe Belediyesi’ne ait Ş. Hikmetiye 20 bin 279,42m² yüzölçümlü arsa vasıflı taşınmazın, Plan ve Bütçe Komisyonunun Kartepe Kuzuyayla Tabiat Parkı Teleferik Hattı ve İstasyon Projesi kapsamında kullanılmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne devri ile ilgili raporu oy birliğiyle kabul edildi. Konuyu yakınen takip eden Derbent Mahalle Muhtarı Erdal Baş azaları ile birlikte mecliste yerini aldı.

Maddenin oy birliğiyle geçmesine sevinen Muhtar Baş, meclisin ardından başta Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman ve iktidar muhalefet bir olup bu güzel yatırımı destekleyen tüm meclis üyelerine teşekkür etti.

Konu hakkında açıklama yapan Derbent Mahalle Muhtarı Erdal Baş, teleferik projesinin Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin en büyük maliyetli yatırımı olduğunu ifade etti. Baş, “Bu denli büyük yatırımın Kartepe’de ve dolayısıyla muhtarı olduğum Derbent Mahallesinde olması bizleri ve eminim Maşukiye, Acısu, Suadiye, Arslanbey, Şirinsulhiye, Nusretiye ve Balaban Mahalleleri halkını da çok sevindirmiştir dedi.

Teleferiğin bacasız sanayi olduğunu söyleyen Muhtar Baş, “Bu projeyle; Doğayı bozmadan bölgemizin tüm güzelliklerini seyir zevkine vatandaşlar yüksekten bakacaklar. Kartepe kış turizmi için zirveye giden yoldaki trafik rahatlayacaktır.

Kaza oranları büyük ölçüde bitecektir. Yaklaşık bin kişiye çalışma alanı dolayısıyla en az 30 bin kişiye ekonomik katkısı olacaktır.

Ülkemizden ve dünyadaki büyük firmalar ilçemize gelip yatırım yapacaktır. Bu sayede Kartepe dünya turizmindeki yerini alacaktır.

Bölgemizdeki arsa ve evlerin fiyatları artacak, halkımız kendi ürünleri direk alıcıyla buluşturup yeni yeni iş imkanları elde edecektir” diye konuştu.

Böylesine katma değeri yüksek getirisi yüksek bir projeyi tüm siyasi partilerin ve sivil toplum kuruluşlarının cani gönülden hep birlikte desteklemelerini katkı koymak için fikir söylemelerini çok önemsiyoruz diyen Muhtar Baş, “Böylesine güzel bir projenin ilk adımlarının atılması, alt yapı çalışmalarının yapılması için yapılan bu güzel hamleyi gönülden destekliyor başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın ve Kartepe Belediye Başkanımız Av. Mustafa Kocaman olmak üzere iktidar muhalefet bir olup bu güzel yatırımı destekleyen tüm meclis üyelerine teşekkür ediyorum. Derbent Muhtarlığı olarak sizleri her zaman minnetle yad edeceğiz “ dedi.

42 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın