• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.33407.3634
Euro8.86178.8972

MESLEK LİSELERİMİZ ÜRETİMDE ÖNCÜ OLMAYA DEVAM EDİYORLAR

30/08/2020

Kartepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cevdet OFLUOĞLU ve okul öğretmenleri katıldı.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın (MARKA) mali desteği ile ilçemizin güzide okullarından Kartepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Plastik Teknolojisi Alanının Alt Yapısının Güçlendirme Projesi (PLASGEP) çerçevesinde okulumuza kazandırılan Plastik Enjeksiyon Makinesinde seri üretimle siperlikli maske üretimi başlıyor.


Pandemi süresince öğretmenlerimizin 3D yazıcılar ile başta sağlık personelimizin ihtiyacı olan siperlikli maskeleri üretmesiyle başlayan çalışmalar okulumuz Plastik Teknolojileri alanında bir üst seviyeye çıkarılarak seri üretimle profesyonel siperlikli maske üretimine başlanıyor.


Plastik Enjeksiyon Makinesinde siperlikli maske üretimi için gerekli olan kalıbın, mesleki eğitimin en önemli destekçilerinden olan ve alanında yarım asırlık tecrübesiyle Plastik Teknolojisi Alanı öğrencilerimize de rehberlik eden Uzman Kalıp Plastik Ambalaj San. Tic. Ltd. Şti. sahibi Sayın Erdoğan TÜRK tarafından okulumuza bağışlanması ve ilk üretimin gerçekleştirilmesi törenine İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Ferhat DİLEK,  Kartepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cevdet OFLUOĞLU ve okul öğretmenleri katıldı.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın