• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.33407.3634
Euro8.86178.8972

SERİ ÜRETİMLE GERÇEKLEŞTİRİLEN HAREKETLİ YÜZ KORUYUCU SİPERLİKLER DAĞITILMAYA BAŞLANDI

16/08/2020

Kartepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik Teknolojisi Alanında enjeksiyon makineleri ile üretilen ayarlanabilir ve hareketli yüz koruyucu siperlikler Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat DİLEK'e teslim edildi.

Kartepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Plastik Teknolojisi Alanında enjeksiyon makineleri ile üretilen ayarlanabilir ve hareketli yüz koruyucu siperlikler Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat DİLEK'e teslim edildi.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı'nın (MARKA) mali desteği ile ilçemizin güzide okullarından Kartepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Plastik Teknolojisi Alanının Alt Yapısının Güçlendirme Projesi (PLASGEP) çerçevesinde okulumuza kazandırılan Plastik Enjeksiyon Makinesinde seri üretimle gerçekleştirilen yüz koruyucu siperlikler sahip olduğu özelliklerle dikkat çekiyor.


Uzun süreli kullanımlarda dahi tahrişe ve yüzde baskıya sebep olmayan yüz koruyucu siperlikler istenilen ölçülere ayarlanabiliyor. Ayrıca ön siperlik kısmı istenildiği takdirde yukarı aşağı hareket ettirilebiliyor. Buğulanma yapmayan şeffaf kısımlar ise kullanım esnasında önemli bir konfor sağlamaktadır.

Kartepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Cevdet OFLUOĞLU öncülüğünde Plastik Teknolojisi alan öğretmenleri Necip ÖZTABUR, Engin CANTÜRK ve Muhharem ALKAN'ın yürüttüğü çalışmalar neticesinde günlük iki bin adet yüz koruyucu siperlik üretilebiliyor.

Kartepe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde üretilen siperliklerin ilk bölümü Okul Müdürü Cevdet OFLUOĞLU ve okul Müdür Yardımcısı Mesut ÖZDEMİR tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ferhat DİLEK'e teslim edildi. Üretim sürekli devam ettirilerek başta tüm sağlık çalışanları olmak üzere ihtiyaca cevap vermeye çalışılacaktır.

Teslim töreninde konuşan Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat DİLEK; "Emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlere teşekkür ederim. Meslek liselerimizde üretime dayalı böylesi önemli geliştirme çalışmaları tüm ülkemiz için gurur kaynağıdır. Bu üretim için okulumuza destek veren Uzman Kalıp Plastik Ambalaj Sanayii yöneticisi Sayın Erdoğan TÜRK'e bir kez daha teşekkür ederim." dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın