• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.33407.3634
Euro8.86178.8972

SUADİYE İLKOKULU ETWINNING OKUL ETİKETİ OLMAYI HAKETTİ

28/03/2020

İlçemizde eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütmekte olan ve bugüne kadar adını Erasmus+ Projeleri ile duyurmuş olan Suadiye İlkokulu, Türkiye´de eTwinning okulu olma ölçütlerine sahip 950 okuldan biri oldu

İlçemizde eğitim ve öğretim faaliyetlerini yürütmekte olan ve bugüne kadar adını Erasmus+ Projeleri ile duyurmuş olan Suadiye İlkokulu, Türkiye´de  eTwinning okulu olma ölçütlerine sahip  950  okuldan biri oldu. Türkiye genelinde 950 okul, Kocaeli´de 21 okul ve Kartepe´den 3 okul eTwinning Okulu olma hakkı kazanmıştır.

Suadiye İlkokulu, eTwinning'te yapılan çalışmalar için tanıma kavramı, öğretmenlerin hem ulusal düzeyde hem de Avrupa düzeyinde yaptıkları projeler için Kalite Etiketleri verilmeye başlanması ile önce yürüttüğü projelerin Ulusal Kalite Ödülü alması ve okulda yapılan E- Safety çalışmalarının ardından yapılan başvurudan sonra yapılan değerlendirme sonucunda Etwinning Okul Etiketi almaya hak kazanarak Etwinning Okulu olmuştur. Bu etiketler, sadece öğretmenlerin projelerde bireysel olarak yaptıkları çalışmalar için verilmemektedir. Okul seviyesinde yapılan çalışmaları tanımak için, aynı zamanda öğretmen takımlarının ve okul liderlerinin birlikte çalıştığı tüm okulun katılımını, çabasını ve bağlılığını tanıyarak değerlendirir. Bu yeni etiketin altında yatan prensip; e-Twinning'in sadece farklı okullardaki e-Twinner'ların değil, aynı okulda bulunan öğretmen ve okul liderlerinden oluşan ekiplerin de katılımlarını, bağlılıklarını ve özverilerini tanımak ve değerlendirmek istemesidir.

Bir e-Twinning Okulu statüsüne kavuşma konsepti, nesnel olarak değerlendirilebilen bileşenleri içeren gelişimsel bir yolculuk konusudur. Bu bir yarışma değil, belli bir seviyeden daha ileri bir seviyeye ilerleme sürecidir.
Bu etiketi alan okullar :
* Avrupa seviyesinde yüksek bir görünürlüğe sahip olacaklar.
* e-Twinning'in gelecekteki gelişimine ilham vermek için, eTwinning'in önde gelen okullarını
kapsayan bir Avrupa ağı oluşturacaklar.
Aşağıda belirtilen alanlarda öncü olarak tanınacaklar:
* Dijital uygulamalar
* e-Güvenlik uygulamaları
* Pedagojiye yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar
* Personelin sürekli mesleki gelişiminin desteklenmesi
* Personelle ve öğrencilerle işbirlikçi öğrenme uygulamalarının desteklenmesi
* eTwinning Okul Etiketini, tüm tanıtıcı ve bilgilendirici materyallerinde gösterebilecekler.
* Bu etikete hak kazanan okul personeli ve yönetimi, özel mesleki gelişim programlarına
katılmak için davet edilecekler.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın