• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar18.597318.6718
Euro19.586619.6651
Üyelik Girişi
Aidat Borcu Sorgulama
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam43
Toplam Ziyaret212485

AK Parti Kartepe’de Yılmaz başkan seçildi

07/03/2020

Yazıcı: “AK Parti omurgası olan bir partidir”


AK Parti’nin Karamürsel’den sonra ikinci ilçe kongresi Kartepe’de yapıldı. Uzunçiftlik Düğün Salonu’nda yapılan AK Parti Kartepe İlçe 5’nci olağan kongresine partililer yoğun ilgi gösterdi. Kongreye tek başkan adayı olarak giren ilçe başkanı Sadık Yılmaz, delegelerin oylarıyla yeniden başkan seçildi.


AK Parti’nin Kartepe İlçe 5’nci olağan kongresine; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, eski Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Milletvekilleri; İlyas Şeker, R.Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, M.Akif Yılmaz, İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, eski Kadın Kolları Genel Başkanı Sibel Gönül,  eski il başkanı Mahmut Civelek, İYİ Parti Kartepe İle Başkanı Haluk Tamyüksel, ilçe belediye başkanları, ilçe başkanları, il-ilçe yöneticileri, delegeler ve misafirler katıldı.


Divan başkanlığını Kocaeli İl Koordinatörü eski Rize Milletvekili Hikmet Ayar’ın yaptığı AK Parti Kartepe İl 5’nci olağan kongresinde açılış konuşmasını İlçe Başkanı Sadık Yılmaz yaptı. Yılmaz, “32 mahallesi ve renkleri ile bu salonda Kartepe var. Bu teşkilat tüm övgüleri hak ediyor. Kadın ve Gençlik Kollarımızın tüm mensuplarını selamlıyorum. AK Parti mücadelesi medeniyet, adalet kalkınma mücadelesidir. Biz sadece bize oy verenlerin iktidarı hiçbir zaman olmadık, bugün de değiliz. 85 milyonunun partisiyiz. Ülkenin tamamını kucaklayan anlayışla yola çıktık. Demokrasi, özgürlükler yolunda atılması gereken adımları attık.” dedi. Türkiye’nin en genç ilçe başkanı olarak görevlendirildiğini belirten Yılmaz, verdikleri sözü tuttuklarını, Kartepe’yi Kocaeli birincisi yaptıklarını söyledi.  


Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman’da kısa konuşma yaptı, ilçe başkanı ve yönetimi ile uyum içinde bölge insanlarına hizmet etmeye gayret ettiklerini belirtti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, konuşmasında, “ Karanlığın en güçlü olduğu an şafağın en yakın olduğu zamandır. Ülkemiz bu badirelerden kurtulup güçlü Türkiye’ye ulaşacağız. Cumhurbaşkanımızla yol yürümeye ant içtik.” dedi.


Milletvekilleri adına Sami Çakır konuşma yaptı. İlçe başkanları ve eski ilçe başkanlarına, yönetimlerde emeği geçenlere teşekkür borçlarının olduğunu belirten Çakır, “Şehit olan kahramanlarımıza Allah rahmet etsin, gazilere şifa, diliyorum.” dedi. Çakır, şöyle konuştu: “22 milyon nüfusu olan ülkenin 4 milyonu bizde, 4 milyonu kapımızda ve milyonları başka ülkelerde; ülke insanın yarısı ülkesinde değil. Biz tamda olmamız gereken yerdeyiz. Cumhurbaşkanımız, Şehitler Tepesi boş kalmayacak derken, vatanı beklemek anlamında söylemiştir. Bu vatana sahip çıkmaktır. Bu asla bir ülkenin işgali değildir.”


İl Başkanı Mehmet Ellibeş, vatan uğruna şehit olanlara rahmet dileyerek konuşmasına başladı. Ellibeş, “ Dünya lideri olan bizim liderimiz;  7 düvelle mücadele etmektedir. Böyle bir liderle yol yürümek büyük bir onur, şereftir. Ülke millet meselelerinden uzak seviyesiz bir muhalefetle karşı karşıyayız. Bizim muhalefet yalan dolan kumpasla uğraşmakla meşgul. Genelde, yerel siyasette de bu. Fitne fesattan uzak birlik ruhu içinde liderimiz etrafında toplanmış et-tırnak gibi olmuş bir aileyiz. Küsmek, darılmak, yok; fitne fesada yer vermedik, vermeyeceğiz. Sen ben yok, biz varız. El ele kol kola gönül gönüle yürümeye devam edeceğiz. Kocaeli birincisi olan Kartepe Teşkilatlarını gönülden alkışlamak istiyorum. Belediye Başkanımız da Büyükşehir Belediye Başkanımı ile birlikte, vaat ettiği bütün hizmetleri yerine getirecektir.” dedi.


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdiğini belirtti. Tarihin bilinmesi gerektiğini söyleyen Yazıcı, AK Parti’nin yerli ve milli bir parti olduğunu belirterek şöyle konuştu: “2 bin yılı aşkın bir devlet geleneğimiz var; imparatorluklar kurmuşumuz. Bugün 780 bin kilometre kare vatan toprağında bağımsız olarak varlığımızı sürdürüyoruz. Partimizin tarihini bileceğiz. AK Partinin kırmızı çizgilerini hedeflerini bileceğiz. Anlatabilmek için bilmemiz gerekiyor. AK Parti, partilerden bir parti değil. Türkiye’de 80-90 parti var. AK Parti, çok özgün konumu olan bir partidir. 14 Ağustos 2001’de zor koşullar altında kurulmuş bir partidir. İcraatlarımızın merkezinde insan var; etnik, mezhep, felsefi düşünceyi ayırmayan bir partidir AK Parti. Yürüyüşü vesayetçi yapılarla, siyaset mühendisleriyle mücadele etmenin tarihidir. Muhafazakar ve demokrat, yeniliklere açık, statükocu olmayan bir partidir. AK Parti omurgası olan bir partidir. Kongrelerde omurgayı güçlendirmeyi hedefliyoruz. Daha güçlü yapılar kurmanın gayretindeyiz.”


AK Parti’nin, siyasetinin yapıcı ve kapsayıcı oyduğunu belirten Yazıcı, “İnanç ayırımı yapmayız, insanların inandığı gibi yaşamalarının ortamını hazırlamak bizim görevimiz. Bize oy verenlere, milletimize karşı; doğru, çalışkan, emin kişi olacağız. Millet neredeyse, AK Parti oradadır. Oy versin, vermesin 83 milyon bizim hedef kitlemizdir. Bölgesel etnik ayrımı yapmadan her sorununu ele aldık, halının altına süpürmedik; çünkü biz sorun çözen bir partiyiz.” diye konuştu.

Yazıcı, kongrede seçilenlere başarılar, şimdiye kadar görev yapmış olanlara teşekkür etti, rahmete kavuşmuş olanlara rahmet dileğinde bulundu.

 

AK Parti Kartepe İlçe kongresinde oy kullanma hakkı bulunan 401 delegen büyük bölümü oyunu kullandı. Delegeler 30 kişilik yönetim kurulu ile birlikte 43 il delegesini de seçti.

 

AK PARTİ KARTEPE İLÇE YÖNETİM KURULU

Sadık Yılmaz(Başkan), İlyas Akyıldız, Elif Durmuş, Emine Yıldırım, Emre Halil, Faruk Demiralay, Fatih Bal, Fatih Enes Subaşı, Furkan Ali Kandaz, Gökhan Koca, Halil Karataş, Halil Tanrıkulu, Hamdi Yayla, Hediye Yaykınlı, Hulusi Aktop, İlhan Sakın, Kamil Ceyhan, Kayhan Baysal, Mehmet Taşpınar, Muhammet Duman, Murat Oktay, Murat Yılmaz, Ömer Faruk Yıldız, Özcan Aktoprak, Özgül Tetiker, Remzi Yılmaz, Sevil Bilge, Sıddık Yılmaz, Şevval Emine Özarslan, Yakup Elbüken.


İL DELEGELERİ

Sadık Yılmaz, M.Mustafa Kocaman, Gültekin Görüm, Hasan Kandaz, Şükrü Karabalık,  Hüseyin Üzülmez, Abdullah Sungur, Ali Koç, Arif Özkan, Aysen Yılmaz, Bekir Enes Arslan, Emine Kurt, Emine Tandoğan Özdemir, Emre Aydın, Ergün Berdan, Ersin Er, Emre Öçbe, Fahim Kılıç, Faruk Baysal, Fatih Bal, Fatih Çelikbilek,  Habip Sarman, Hakkı Tandoğan, Hatice Güntepe, İbrahim Küçük, Kadir Şahin, Mehmet Tanta, Mete Aydın, Muharrem Küçük, Muharrem Top, Nihat Aslan, Orhan Arıkan, Özcan Aktoprak, Salih Sinanoğlu, Selahattin Karagöz, Sevim Balaban, Soner Sarı, Şaban Özer, Şemsi Aktoprak, Uğur Kabuz, Yasemin Ağra Alemdar, Yusuf Özdemir ve Zafer Arat.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın