• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BELEDİYENİN HİZMETLERİNDEN MEMNUNMUSUNUZ?
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.51146.5375
Euro7.21007.2389

Harun Yıldızlı resmen başkan

06/03/2020

CHP 37. Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanı seçilen Harun Yıldızlı, Kocaeli Adliyesine gelerek mazbatasını aldı


CHP İl Başkanı seçilen Harun Yıldızlı bugün Kocaeli Adliyesinde mazbatasını alarak resmen il başkanı oldu. Adliye önünde mazbata töreni için CHP’li büyük bir kalabalık toplandı. Törene CHP’li ilçe başkanlarının yanı sıra birçok parti üyesi katıldı. Harun Yıldızlı’nın mazbata törenine davet ettiği il başkan adaylarından Bozkurt Uslu törene katılırken Hikmet Erenkaya törene katılmadı.


Mazbatasını aldıktan sonra adliye binası önünde açıklama yapan CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı, “Buruk bir il kongresine gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ediyorum. İçimiz acıyor. Her gğn yeni şehit haberleri arıyoruz. Bu buruk havaya rağmen bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum.

Sevgi dilini bırakmamalıyız. Sevgi dili önemli. Kutuplaştırmadan uzak durmalıyız. İl kongresinde bu birliktelik havasını sağlayan il başkn adaylarımız Bozkurt Uslu ağabeyimiz ve Hikmet Erenkaya ağabeyimize teşekkür ediyorum.Yerelde ve genelde iktidar yürüyüşünü başlatıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

İl binasında gerçekleştirilen devir teslim töreninde ilk konuşmayı yapan önceki dönem il başkanı Cengiz Sarıbay, “1 Mart’ta güzel bir kongreyle il başkanımızı belirledik. Partimizin değerlerine uygun bir şekilde kongrelerimizi yaptık. Tabi ki eleştiriler olacaktır fakat bu eleştiriler içerisinde hiçbir zaman belden aşağı vuran, ötekileştiren bir söylem olmadı. Bugün burada il başkanlığını gönül huzuru içerisinde genç bir kardeşime vermekten gurur ve onur duyuyorum. Bu mührü genç kardeşimize takdim ediyorum. Bu mühür hak, hukuk ve adaletin mührüdür. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum” sözlerini kullandı. Ardından Can Yücel’in “Gitmek gerek bazen” şiirini okuyan Sarıbay, “Bu da birilerine kapak olsun” sözlerini kullandı


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın