• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BELEDİYENİN HİZMETLERİNDEN MEMNUNMUSUNUZ?
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.51146.5375
Euro7.21007.2389

KOCAMAN’DAN REGAİB KANDİLİ MESAJI

27/02/2020

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman yayınladığı mesajla Kartepeli hemşehrilerinin ve bütün İslâm âleminin Regaib Kandili’ni kutladı.

Hicri takvime göre kutsal aylar olarak kabul edilen ve 3 aylar olarak bilinen Receb, Şaban ve Ramazan aylarının başlangıcı olan Regaib Kandili münasebetiyle mesaj yayınlayan Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman;

 

Bildiğimiz üzere Regaib, kelime manasıyla, "çok meyledilen, arzulanan, armağan edilen" anlamlarına gelir. Bu mübarek gecede Yüce Allah; kullarına bol bol rahmet ve ikramlarda bulunduğu için bu adı almıştır. Bu kutsal gecede, hatalarımızdan, zaaflarımızdan arınmak, daha iyi insanlar olabilmek için tövbe ve dualar edeceğiz. Yaradan’dan, rahmet ve bağışlanma dileyeceğiz.

 

Bütün hemşehrilerimin ve İslam Alemi’nin Regaib Kandili mübarek olsun, ilahi şefkat ve rahmet bütün dünyaya barış, huzur ve mutluluk getirsin. Bütün hemşehrilerinin ve İslâm âleminin Regaip Kandili’ni kutluyorum. Rabbim nice kandillere sağlıklı, huzurla kavuştursun inşallah” dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın