• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BELEDİYENİN HİZMETLERİNDEN MEMNUNMUSUNUZ?
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.51146.5375
Euro7.21007.2389

ESAT KABAKLI KONSERİ COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

25/02/2020

İlçemizde bulunan Marmara Eğitim Eğitim Kurumları Kampüsü Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konser programına öğrencilerimizin yanında çok sayıda vatandaşımız da katıldı.

Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından vatanını, atasını ve bayrağını bilen bir gençliğe rehber olması amacıyla, Türk dünyasının güzide ozanlarından Esat KABAKLI'nın "Destanlarda Bayraklaşanlar" konserini büyük bir coşkuyla gerçekleştirdik.


İlçemizde bulunan Marmara Eğitim Eğitim Kurumları Kampüsü Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konser programına öğrencilerimizin yanında çok sayıda vatandaşımız da katıldı.

Kartepe Kaymakamlığımızın himayelerinde,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organizasyonu, Kartepe Belediyesi ve Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisemizin katkılarıyla gerçekleştirilen konser programına Kartepe Kaymakamı Sayın Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkan Vekili Orhan AKYÜZ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ferhat Dilek, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Kurum amir ve müdürleri,  okul müdürleri, öğretmenler, vatandaşlar ve öğrencilerimiz katıldı.


Konser programının başlangıcında, Türkolog yazar ve aynı zamanda Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olan Meryem Aybike Sinan hocamız, destan şairi Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu'nun şiirleri üzerine sanatçımız Esat Kabaklı ile söyleşi gerçekleştirdi.


Şiirlerini Türk destan ve mitolojilerinden esinlenerek yazan ve Türk Edebiyat literatüründe "Destan Şairi" olarak anılan şair Niyazi Yıldırım Gençosmanoğlu hakkında çok değerli paylaşımlarda bulunan değerli Türk Ozanı Esat Kabaklı programın devamında coşkulu bir konser verdi. Konser süresince izleyenler de sanatçımıza eşlik ettiler.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın