• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
                                                                                                                                                                                     Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar27.085027.1935
Euro28.828128.9436
Üyelik Girişi
Aidat Borcu Sorgulama
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret270564

CHP Kartepe’de Kadın Kolları Başkanlığına Ayla Aydın Demir seçildi.

13/02/2020

CHP Kartepe Kadın Kolları Kongresi bugün ilçe binasında gerçekleşti. Mevcut başkan Kurtuluş Versan’ın tekrar aday olmadığı kongreye önceki dönem ilçe yöneticisi Ayla Aydın Demir’in tek aday olarak girdi.


CHP Kartepe Kadın Kolları Kongresi bugün ilçe binasında gerçekleşti. Mevcut başkan Kurtuluş Versan’ın tekrar aday olmadığı kongreye önceki dönem ilçe yöneticisi Ayla Aydın Demir’in tek aday olarak girdi. 511 kadın üyenin oy kullanma hakkının olduğu kongrede 80 üye oy kullandı. Kullanılan oyların hepsini alan Ayla Aydın Demir CHP Kartepe Kadın Kolları İlçe Başkanlığına seçildi.

 

İlçe binasında gerçekleşen kongreye CHP Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda ve yönetimi, İl Başkan Yardımcısı Nilay Merttürk, Kadın Kolları İl Başkanı Songül Kaya, Kadın Kolları önceki dönem Başkanları Hülya Yolcubal ve Sevim Pekyörür, Kadın Kolları Kartepe İlçe Başkanı Kurtuluş Versan, Kadın Kolları Kartepe önceki dönem başkanları Sevda Ataman ve Nilgün Arkın meclis üyesi Tugay Adak ve partili kadınlar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede Divan Başkanlığını Kadın Kolları Kartepe eski İlçe Başkanı Sevda Ataman saymanlıkları ise Elvida Sert ve Fatma Konaş üstlendi.

 

Kartepe Kadın Kolları kongresine tek aday olarak giren Ayla Aydın Demir’in yönetim listesi dikkat çekti. Güçlü bir yönetim kadrosu ile yola çıkan Demir’in yönetiminde CHP Kartepe önceki dönem Kadın Kolları Başkanları Nilgün Arkın ve Kurtuluş Versan ile CHP Kartepe önceki dönem ilçe yönetim kurulu üyeleri Perihan İmamoğlu ve Nuray Kılıçalan yer alıyor.

Önceki dönem Kartepe Kadın Kolları Başkanı Kurtuluş Versan konuşmasında; “Kadın olmanın zorluklarını elbette siyasette de yaşadık ancak yılmadık, yılmayacağız da. Bizler Nene Hatunları, Fatma Bacıları unutmadan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürümeye ant içtik. Emeği geçen tüm yönetim kurulu arkadaşlarıma teşekkür ediyor ve yeni seçilecek olan arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Her zaman yanlarında olacağım” dedi

 

Kartepe İlçe Başkanı Tevfik Mayda, “Öncelikle kongremiz hayırlı olsun. Geçmişte görev almış tüm kadın kolları başkanlarıma teşekkür ediyorum. Emeğin azı çoğu olmaz. Her katkı bizim için anlamlıdır. Bu yüzden hepinize teşekkür ediyorum. Yeni bir bakış açısıyla yola çıkıyoruz. Bu yönetim anlayışıyla biz olmanın ne demek olduğunu öncelikle biz yaşayıp dalgalar halinde yayacağız” ifadelerini kullandı.

 

CHP Kocaeli önceki dönem Kadın Kolları İl Başkanı Hülya Yolcubal, “CHP’nin imzaladığımız üyelik sözleşmesi var. Partinin başkanı şu olursa diye bir madde yok. Bu parti binası sadece taştan tuğladan örülüdür. Bu makamların hepsi gelip geçicidir. Ama CHP hep var olmaya devam edecek. CHP köklü bir çınardır. Dışarıdaki vatandaşın bu çınarın gölgesinde dinlenmeye ihtiyacı var. Tepemizdeki o ampulün artık sönmesi gerekiyor. Dışa harcamamız gereken dinamizmi kendi içimizde harcamayalım. Kendi sorunlarımızı kişiselleştirirsek başarıyı sağlayamayız. Bizim bir tane akıl hocamız var. O da Mustafa Kemal Atatürk” dedi. Konuşmasında mevcut başkan Kurtuluş Versan’a özellikle teşekkür eden Yolcubal, “Kurtuluş hanıma çok teşekkür ediyorum. Kartepe gerçekten zor bir bölge. Bu süreçte elini taşın altına koyup emek verdiği için. Tüm kadın arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Yeni başkan ve yönetimine de başarılar diliyorum.

Bu zorlu süreçte bende varım benim de katkım olsun diye yola çıkan tüm kadın arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bizler kırıldığımız yerden umut yeşerten kadınlarız. Umudu yeniden yeşertmek için el ele omuz omuza mücadele etmek zorundayız. Siyasetin malzemesi insan. İnsanlara dokundukça başarılı olabiliriz. Tek bir hedefimiz var. İnsanlara, burada umutlarını yeniden yeşertebilecekleri bir çatı olduğumuzu  göstermek. Sahada gezen biziz. Ama nedense kürsüleri kullanamıyoruz” dedi. Bu sürece kadar emek vermiş, yüreğini ortaya koymuş Kurtuluş arkadaşımıza teşekkür ediyorum diyen Başkan Kaya, “Yola çıkan arkadaşlara da başarılar diliyorum. Tevfik başkanımın da kadınlardan desteğini çekmeyeceğini biliyorum” diye konuştu.

 

Mevcut başkan Kurtuluş Versan’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan Ayla Aydın Demir, “Değeriniz kıymetiniz ekip arkadaşlarınızla birlikte çok büyük. Emekleriniz için teşekkür ediyorum” dedi. Şimdi önümüze bakmaya odaklıyım diyen Demir, “ Cumhuriyet Halk Partili kadınların ben çok önemli olduğunu düşünüyorum. Emek harcıyorsak bizim de sözümüz geçecek. Emek harcayacağız, emeğimizin karşılığında bizim de sözümüz geçecek. Bu konuda çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Çünkü ilçe başkanımız Tevfik Mayda’nın hak hukuk adalet yolunda, kadın erkek ayırmayacağını ve her türlü desteği vereceğine inanıyorum. Tevfik abi seçildiğinde ben de yola çıktım. Hep birlikte Kartepe’de başarılı çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

ASİL: Ayla Aydın Demir (Başkan), Funda Ağdaş, Özge Akdoğan, Nilgün Arkın, Meral Aslan, Şehriban Günay, Saniye Güral, Perihan İmamoğlu, Nuray Kılıçalan, Funda Sesli ve Şermin Tekgümüş.

 

YEDEK: Mehtap Eryılmaz Akçakaya, Ebru Çakır, Elif Yaman Kaçmaz, Yasemin Mollaoğlu, Arzu Neroğlu, Nalan Seçkin, Ayşe Selman, Elvida Sert, Kurtuluş Versan ve Şenor Yılmaz.

 

İL DELEGELERİ

Funda Ağdaş, Sevgi Ağra, Nilgün Arkın, Sevda Ataman, Ayla Aydın Demir, Gülsen Aydın Temel, Vasfiye Eroğlu, Şehriban Günay, Perihan İmamoğlu, Nuray Kılıçalan, Nurcan Kurşunluoğlu, Nilay Merttürk, Arzu Neroğlu, Evnur Sandal, Kurtuluş Versan ve Ayla Yaka.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın