• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BELEDİYENİN HİZMETLERİNDEN MEMNUNMUSUNUZ?
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.51146.5375
Euro7.21007.2389

Harun Yıldızlı adaylığını açıkladı

11/02/2020

CHP Kocaeli İl Başkanlığı için adaylığını açıklayan Harun Yıldızlı, "Büyükşehir’i alacağız arkadaşlar. İlk genel seçimde en çok vekili çıkartacak parti her şartta ve koşulda biz olacağız." dedi


CHP Kocaeli İl Başkanlığında yapılan açıklamaya çok sayıda kişi katıldı. İl yönetim kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarının da katıldığı açıklamada salon tıka basa doldu. Bazı partililer salona sığmazken, açıklamaya adaylık sinyali veren Hikmet Erenkaya ve Bozkurt Uslu gibi isimler de katıldı.

Örgüt tarafından verilen her görevi yapmaya gayret ettiğini belirten Yıldızlı, “Bu uğurda üzerime düşen her çabayı gösterdim. Bugünden sonrada şartlar ne olursa olsun partimin adamı olmaya devam edeceğim. Aday olmam yönünde partimiz tabanından ciddi ve sürekli bir davetle karşılaşıyordum. Bu duruma baştan dediğim ilkeler gereğince kayıtsız kalmam düşünülemezdi” dedi.

 

CHP Kocaeli İl Başkanlığı için adaylığını açıklayan Harun Yıldızlı, “Örgütümüz; ortak akil, kolektif yönetim, ‘onaylayan değil karar veren irade’ diyor. İktidar ateşi diyor! Ben ve arkadaşlarım da aynısını diyoruz. Ben demiyoruz, biz diyoruz, Cumhuriyet Halk Partisi diyoruz. Örgütümüzle birlikte anlamlıyız diyoruz. Son yerel seçimler göstermiştir ki; Partimiz tüm fikir ortağı bileşenleri ile birlikte yerelde ve genelde iktidarın en güçlü adayı durumuna gelmiş, iktidar yolu bunca yıllık örgüt mücadelemiz sonucunda partimize sonuna kadar açılmıştır.

Kocaeli’mizde 1987 seçimlerinde 2 bölge 7 vekilin 4 ünü kazandığımızdan beri genel de iktidar olamadık. İçimizde bir iktidar özlemi var. Bu özlemi gidermenin yolunun halkçı söylemimizin kuvvetlendirilmesi ve sol politikalarla halkımızla bütünleşmekten geçtiğini çok iyi biliyoruz. 2 milyon nüfusu 12 ilçesi 472 mahallesi olan Kocaeli’mizde örgütümüzü hakim kılacak çalışmaları eksiksiz yapacağız. Kesinlikle gençlerimizin ve kadınlarımızın ifade alanlarını genişleterek, beyaz bir sayfa açacak amacımıza daha hızlı adımlarla ilerleyeceğiz!

 

Büyükşehir’i alacağız arkadaşlar. İlk genel seçimde en çok vekili çıkartacak parti her şartta ve koşulda biz olacağız. Bu hedefimize hızlı adımlarla yürürken1980 sonrası sendikalar, hemşeri dernekleri, meslek odaları ve benzeri sivil toplum kuruluşlarının tamamı ile zayıflayan bağlarımızı yeniden kuvvetlendirecek, ilişki ve paylaşımlarımızı en üst düzeye çıkartacağız.

 

Çocuklarımıza çağdaş dünyaya yaraşır bir Türkiye sunmak bizim en önemli görevimizdir. Bunu başarabilmek için; ısrarla doğruları söylemeye devam etmeliyiz. Çok çalışmalıyız. An itibari ile partimizi iktidara taşıyacağından kuşku duymadığımız adaylığımızı partililerimize ve kamuoyuna duyuruyor, 1 Mart’ta il kongremizde yönetime talip olan veya olacak partililerimize de başarılar diliyoruz." ifadelerini kullandı.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın