• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BELEDİYENİN HİZMETLERİNDEN MEMNUNMUSUNUZ?
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.51146.5375
Euro7.21007.2389

Medar Hastanesi, Basın Onur Günü’nü unutmadı

19/01/2020

Etkinlikte konuşan Özel Medar Gölcük Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Talus, “16 Ocak’ın Kocaeli için ayrı önemi var

Özel Medar Gölcük Hastanesi, 16 Ocak Basın Onur Günü nedeniyle basın mensuplarını ağırladı. Kocaeli Ticaret Odası Sosyal Tesis Beytül Bahçe Restoran’da düzenlenen kahvaltılı programa Özel Medar Gölcük Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Talus, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Veysel Besnici, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan ve yönetimi ile çok sayıda basın mensubu katıldı.

 

Etkinlikte konuşan Özel Medar Gölcük Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Talus,  “16 Ocak’ın Kocaeli için ayrı önemi var. Çünkü 97 yıl önce Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 16 Ocak günü Kocaeli’deki basın mensuplarıyla buluştuğu gün. İlkeli ve seviyeli basın mensuplarıyla beraber yol almanın çok önemi var. Biz 2005 yılından beri hangi doktoru alıyorsak, hangi kurumu kuruyorsak basınla paylaştık. İyi günümüzde kötü günümüzde beraberdik. Her şeyi sizinle paylaştık” dedi.

 

Medar’ı da ilk sizinle paylaştık” diyen Talus, “İsim üzerinde on ay çalışıldı. Medar kelime anlamıyla yörünge, dönece demektir. 1 Aralık’tan sonra adımızı değiştirdiğimizde halktan teveccüh gördük. Ben bugün gerçekten yönetim adına hepinizin Basın Onur Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum. İyi ki varsınız, iyi ki on beş yıldır süreci sizlerle yönettik. Amacımız Kocaeli’den çıkan bir sağlık kurumu olarak uluslararası olabilmek yönünde adım atmak. Ulusal manada ismimizi duyurmak için çalışmalarımız devam ediyor. Yatırım yapmak kolay değil” şeklinde konuştu.

Talus, “Kocaeli nezdinde bir yatırım düşünmüyoruz. Daha çok İstanbul odaklıyız. Hastane yapmak eskisi gibi kolay değil. Çok dikkatli gitmek gerekiyor. Yaşlı bakım merkeziyle ilgili Kocaeli’de proje olabilir. Sağlık turizminde yurtdışından hasta getireceksiniz, bilgilerini alacaksınız. Gebze’deki hastanemiz havaalanına çok yakın olduğu için orayı sağlık turizmine daha yakın görüyoruz” dedi.

 

Şehir Hastaneleri konusuna da değinen Talus, “Kocaeli’de çok büyük, geniş kapasiteli bir hastane yapılıyor. Devlet bu işi elinden geldiğince profesyonel yapıyor. O bakımdan şehir hastanesi eğer siz işinizi iyi yapmıyorsanız hepimizi etkiler. Herkes dikkatli davranmak zorunda. Sağlık eğitimi konusunda da belli bir noktada gitmeniz lazım, gönül girmek ister ama şu an o projeye giremeyiz. Geçmiş dönemde fakülte açacağız diyenleri gördük ama o iş o kadar kolay değil” ifadelerini kullandı.

 “Biz sizden biriyiz” diyen Talus, “Hekim kökenli olarak bu hastaneyi kurduk. İyi şeyler yapmışız. Bu seviyede bu kadar olur. Yerel olmasak, tamamen hekim kökenli olmasak iş sıkıntılı olabilirdi. Sağlık politikalarına baktığımızda Türkiye’deki politika hiçbir yerde yok. Aciller gereksiz yere çok kalabalık. Toplum olarak bunları planlamamız lazım. Tekrar gününüz kutlu olsun” diyerek sözlerini noktalad


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın