• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BELEDİYENİN HİZMETLERİNDEN MEMNUNMUSUNUZ?
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.51146.5375
Euro7.21007.2389

KARTEPE’DE KARATE ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU

24/12/2019

Kartepe, Türkiye Kulüplerarası Ümit-Genç ve Büyükler Karate Takım Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı. Düzenlenen şampiyonaya 49 ilden, 387 takım ve 1780 sporcu katıldı. Dereceye giren sporcular düzenlenen törenle madalyalarını aldılar.


Kartepe Türkiye Kulüplerarası Ümit-Genç ve Büyükler Karate Takım Şampiyonası 20-22 Aralık 2019 tarihleri arasında Hergeleci İbrahim Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Tatamiye çıkan 49 ilden, 387 takım ve 1780 sporcular ümit, genç ve büyükler kategorisinde kıyasıya mücadele ettiler.

 

GENİŞ KATILIM

Şampiyonanın açılış törenlerine Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Ada, Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, İSU Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Karabalık, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kartepe Koordinatörü Nihat Abiş, Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Murat Aydın, Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, belediye başkan yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, birim müdürleri, STK başkanları ve Kartepeliler katıldı.

 

HEP BİRLİKTE KATKI VERİYORUZ

Hergeleci İbrahim Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen şampiyona sporcuların geçiş töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programın açılış konuşmasında Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan “Elde ettiğimiz başarılarla Türk sporunun gelişmesine hep birlikte katkı veriyoruz. Son dünya şampiyonasında ikinci olurken, Avrupa Şampiyonasında birinci olduk. 2016-17 yıllarını birinci, 2018 yılını ikinci, 2019 yılında da genel klasmanda birinci olacağız” dedi.

 

KOCAMAN BAŞARILAR DİLEDİ

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ifadeleri ile "Spor ne kazanma hırsı ne kaybetme korkusudur. Tek kelime ile özgüvendir. Bu bilinçle müsabakalarda yer alan tüm idareci, antrenör, hakem ve sporculara başarılar dilerim. Kartepemiz de spora dair birçok organizasyon yapmayı hep birlikte başaracağız” açıklamasında bulundu. Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Ada, konuşmasında Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un selamlarını ileterek sporculara başarılar diledi. Konuşmaların ardından şampiyonaya katılan sporcular gösteri yaptılar.

 

HEYECANLI KARŞILAŞMALAR

Türkiye Kulüplerarası Karate Şampiyonası’nın ilk gününde dört kategoride kupalar sahiplerini buldu. Büyük erkekler takım katada İstanbul Büyükşehir Belediyespor finalde Akbulut Gençlik ve Spor Kulübü’nü mağlup ederek şampiyonluğa ulaştı. Üç milli sporcu Emre Vefa Göktaş, Enes Özdemir ve Kutluhan Duran’dan oluşan ve zorlanmadan finale gelen İBB Spor, şampiyonluk maçında Akbulut Gençlik ve Spor Kulübü’ne 26.34-24.68 üstünlük kurmayı başardı. Bu kategoride Tarsus Gençlik Spor Kulübü ve Avcılar Sefa Dosem Spor Kulübü üçüncülük kürsüsüne çıktı.

 

SIRALAMA BELLİ OLDU

Büyük kadınlar takım katada finalde Ankara Karate İhtisas Spor Kulübü’nü geçen İzmir İMHAD Gençlik ve Spor Kulübü şampiyon olurken, Trabzon Belediyespor ve Avcılar Sefa Dosem Spor Kulübü üçüncü sırayı aldı. Şampiyonada Ümit Genç Erkek Takım katada Gaziosmanpaşa Belediyespor Kulübü, ümit genç kızlar takım katada Başkent Çınar Spor Kulübü ilk sırayı alan kulüpler oldu.

 

KUPALAR VERİLDİ

Türkiye Kulüplerarası Karate Şampiyonası’nda dereceye giren kulüplerin sporcularına kupalarını Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan ve Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar takdim etti.

 

HEYECAN DEVAM ETTİ

Türkiye’nin dört bir yanından 52 takımın mücadele ettiği ümit genç kızlar takım kumitede finalde Çeliktepe Wado-Ryu Karate’yi mağlup eden Tuzla Belediyespor ilk sırayı aldı. Üçüncülük maçlarını kazanan Bağcılar Belediye Spor Kulübü ve Gölge Spor Kulübü de bu kategoride üçüncülük kürsüsüne çıktı.

 

BÜYÜK ÇEKİŞME YAŞANDI

49 takımın katıldığı ümit genç erkekler takım kumitede şampiyonluk için büyük çekişme yaşandı. Yarı finalde bu kategorinin İstanbul Büyükşehir Belediyespor’u beşinci maçın son saniyelerinde geçmeyi başaran Kocaeli Büyükşehir Belediyespor ile Bursa Büyükşehir Belediyespor finalde karşılaştı. Kocaeli Büyükşehir Belediyespor’u 3-0 mağlup eden Bursa Büyükşehir Belediyespor Türkiye şampiyonu oldu. Repesaj maçlarını kazanan İstanbul Büyükşehir Belediyespor ve Şamiloğlu Karate İhtisas Spor Kulübü bu kategoride üçüncülük kupasına uzandı.

 

KOCAELİ ZİRVEDE

Türkiye Kulüplerarası Karate Şampiyonası’nın son gününde erkekler ve kadınlar kumitede kupa heyecanı yaşandı. 56 takımın katıldığı kadınlar takım kumitede Kocaeli Büyükşehir Belediyespor şampiyonluğa uzanırken, 66 takımın mücadele ettiği erkekler takım kumitede geçen ay kadrosunu milli sporcularla güçlendiren Kağıthane Belediyesi Spor Kulübü zirveye çıktı. Kadınlar takım kumite finalinde Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü’nü mağlup eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü şampiyonluk kupasının sahibi oldu. Bu kategoride İstanbul Büyükşehir Belediye Spor ve Erdal Özcan Spor Kulübü üçüncülük kürsüsüne çıktı.

 

BÜYÜK BAŞARI ELDE EDİLDİ

Geçen ay milli oyuncularla kadrosunu takviye eden Kağıthane Belediyesi Spor Kulübü erkekler takım kumitede fazla zorlanmadan finale gelmeyi başardı. Yarı finalde Sakarya Büyükşehir Belediyespor’u geçen Kağıthane Belediyesi Spor Kulübü finalde Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü maça çıkmayınca hükmen galip geldi ve şampiyonluğa ulaştı. İstanbul Büyükşehir Belediye Spor ve Orhangazi Belediye Spor Kulübü ise bu kategoride üçüncülük kupasını kaldırdı.

 

ADA – Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un desteklerinden dolayı verilen plaketi Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Ada, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan’ın elinden aldı.

 

ÇAĞLAR – Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar’a desteklerinden dolayı Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan tarafından teşekkür hediyesi verildi.

 

KOCAMAN – Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’a desteklerinden dolayı Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan tarafından teşekkür hediyesi verildi.

 

ÇİNTİMAR - Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan desteklerinden dolayı Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar’a teşekkür hediyesi verdi.

 

AYDIN - Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan desteklerinden dolayı Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Murat Aydın’a teşekkür hediyesi verdi.

 

KUPA - Türkiye Kulüplerarası Karate Şampiyonası’nda dereceye giren kulüplerin sporcularına kupalarını Kartepe Belediye Başkanı Av. Mustafa Kocaman, Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan ve Kocaeli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar takdim etti.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın