• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BELEDİYENİN HİZMETLERİNDEN MEMNUNMUSUNUZ?
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897

YAYA GÜVENLİĞİNİN BEKÇİSİYİZ

Tüm Türkiye'de olduğu gibi ilçemizde de 'Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz' sloganıyla yaya güvenliğine dikkat çekme etkinliği düzenlendi.


Tüm Türkiye'de olduğu gibi ilçemizde de 'Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz'  sloganıyla yaya güvenliğine dikkat çekme etkinliği düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 'Öncelik hayatın öncelik yayanın' sloganıyla 2019 yılı yaya öncelikli trafik yılı ilan etmesinin ardından, bu kez yaya güvenliğine dikkat çekmek amacıyla 'Yaya Güvenliğinin Bekçisiyiz' etkinliği gerçekleştirdi. Başta okullarımız olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının önündeki yaya geçitlerinde düzenlenen etkinliklerde sürücüler trafikte yaya önceliği noktasında uyarıldı.


İlçemizin her okulunda gerçekleştirilen etkinliğin 17 Ağustos İlkokulu önünde düzenlenen etkinliğe ilçemiz protokolü de dâhil oldu. Yaya geçidi nöbeti etkinliğine Kartepe Kaymakamı Altuğ Çağlar, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ferhat Dilek, Kurum ve kuruluşların müdürleri ve amirleri, okul müdürleri, öğrenciler ve velilerimiz katıldı. Protokol üyeleri öğrencilerle birlikte yaya geçidinden ellerinde' Öncelik hayatın öncelik yayanın', ' Yaya geçidi nöbeti', 'Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz"  gibi yaya güvenliği konusunda uyarıcı dövizleriyle geçerek, trafikte önceliğin yayalar olduğunu dikkat çekti.

Emniyet görevlileri ilçemizin birçok noktasında yay güvenliğine dikkat çekici ve  bilgilendirici broşürleri sürücülere dağıttı. 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın