• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BELEDİYENİN HİZMETLERİNDEN MEMNUNMUSUNUZ?
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.75266.7796
Euro7.65917.6897

SUADİYE İLKOKULU ÖĞRETMENLERİ ERASMUS+ PROJESİ KAPSAMINDA YUNANİSYAN’IN GİRİT ADASINDAN DÖNDÜLER.

Yunanistan’ın Girit adasında bulunan “37 Primary School Heraklion,” okulunda proje etkinliklerine katıldılar.

İlimiz Kartepe İlçesinde Suadiye Ortaokulu’nun, 2017 teklif çağrısı döneminde  Erasmus+ projeleri kapsamında Ulusal Ajans’a başvurusunu yapmış oldukları "I learn, You learn but together we double learn" isimli projeleri kapsamında 22/09/2019 - 28/09/2019 tarihleri arasında Yunanistan’ın Girit adasında bulunan “37 Primary School Heraklion,” okulunda proje etkinliklerine katıldılar.


Okul Müdürü Hakan BOZAN nezaretinde 2 Öğretmen ile katılarak, proje kapsamında ülkemiz ve yöremize ait sunum ve video gösterilerini diğer ortak ülkeler İspanya, Polonya, Romanya, Yunanistan’dan katılan öğrenci, öğretmen ve velilere sunma imkanı buldular.

Okul Müdürü Hakan BOZAN, “Projelenin Gardner’ın Çoklu Zeka Teorisi ile ilgili olmasından dolayı öğretmenlerimizin Yunanistan’da Web 2.0 eğitimi aldıklarını ve çeşitli etkinlikler ve sunumların yapıldığını” belirtti.


Okul Müdürü Hakan BOZAN, projenin 2017 yılında İspanya’da yapılan ilk toplantıdan bu yana geçen 2 yıllık süre içerisinde yapılan tüm etkinliklerin değerlendirildiğini, Yunanistan’ın Girit adasında yapılan projenin son toplantısında projenin hem öğretmenlerimize hemd E öğrencilerimize neler kattığı değerlendirildiğini belirtti.


Okul Müdürü Hakan BOZAN, Yunanistan’ın Girit adasında bulunulan süre kapsamında, gerek Yunan kültürü ve gerekse de tüm ortaklar ile kültürel alışverişin yapıldığını, Girit adasının yerel makamları ile bir araya gelinerek başta tarihi ve kültürel şehri olmak üzere tarihi ve kültürel yerlerin ziyaret edildiğini belirtti.


Okul Müdürü Hakan BOZAN, “Bu tür projelerin öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için çok faydalı olduğunu, bu proje kapsamında kazanılacak deneyim ve tecrübelerin gerek öğretmen gerekse de öğrencilerimizin üzerinde özellikle dil öğrenimi yönünden olumlu motive edeceğini düşündüğünü ve önümüzdeki yıllarda da farklı projeler üretmek içi çalışmalarına devam ettiklerini, Şu ana kadar okulumuzdan toplam 17 farklı ülkeye 48 öğretmen ve 87 öğrencimizin gittiğini” belirtti.
117 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın