• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BELEDİYENİN HİZMETLERİNDEN MEMNUNMUSUNUZ?
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92465.9483
Euro6.54276.5689

IŞIK VE KOCAMAN’DAN EĞİTİM TURU...

Kartepe Belediye Başkanı Av.Mustafa Kocaman,AK Parti Milletvekili Fikri Işık İle Birlikte Yapımı Tamamlanan Kartepe Turizm Meslek Ve Uygulama Lisesi,Kartepe Güzel Sanatlar Lisesi ve Kartepe Özel Eğitim Uygulama Okulları’nda İncelemelerde Bulundular.

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, AK Parti Milletvekili Fikri Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Sadık Yılmaz, belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ile birlikte ilçe genelinde yapılan eğitim yatırımlarını yerinde incelediler. Heyet Kartepe Turizm Meslek ve Uygulama Lisesi, Kartepe Güzel Sanatlar Lisesi ve Kartepe Özel Eğitim Uygulama Okulları’nda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldılar. 

TURİZME ÖNEMLİ KATKI

Türkiye’deki 5 yıldızlı otellere kalifiye eleman yetiştirmek için Kartepe eteklerinde 180 yataklı uygulama oteli ve 15 derslikten oluşan Kartepe Turizm Meslek ve Uygulama Lisesi tamamlandı. 3 ay içerisinde otel ve okul milli eğitim müdürlüğüne teslim edilecek. Otel, idari bina ve okul olmak üzere 3 ayrı bloktan oluşan Kartepe Turizm Meslek ve Uygulama Lisesi yaklaşık 18 milyon TL’ye mal oldu. Yaklaşık 300 öğrenci kapasiteli okul, 2019-2020 eğitim öğretim döneminde ders başı yapacak. Otelden mezun olacak öğrenciler Türkiye’nin farklı turizm bölgelerindeki 5 yıldızlı otellerde çalışacak.

ÇOK ÖNEMLİ YATIRIMLAR

Yapılan yatırımlar Kartepe’ye değer katmaktadır diyen Belediye Başkanı Kocaman “Ülkemizin kalkınması, büyümesi ve geleceğe emin adımlarla güçlenerek ilerlemesi için en büyük sermayemiz olan çocuklarımız ve gençlerimiz için yeni eğitim ve öğretim yılında eğitime başlayacak olan; Kartepe Turizm Meslek ve Uygulama Lisesi, Kartepe Güzel Sanatlar Lisesi ve Kartepe Özel Eğitim Uygulama Okullarımızın son durumlarını yerinde inceledik. Bu yatırımların yapılması emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

IŞIK; “GENÇLERİMİZ İYİ YETİŞECEK”

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ve Kartepe heyetiyle birlikte okullarda incelemelerde bulunan Milletvekili Işık “Doğal güzellikleri ile adından söz ettiren Kartepemiz, eğitim kalitesi yüksek okullarımızda yetişen birbirinden değerli ve başarılı gençlerimizle de anılacak inşallah. Okullarımızda eğitim görecek tüm çocuklarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Kartepe markasının değerini bilen ve bu değeri geliştiren çocuklarımız herşeyin en güzeline layıktır” şeklinde konuştu.

80 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın