• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
BELEDİYENİN HİZMETLERİNDEN MEMNUNMUSUNUZ?
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.92465.9483
Euro6.54276.5689

SUADİYE İLK ve ORTA OKULU’NUN BİR AYAĞI AVRUPADA…

İlimiz Kartepe İlçesinde Eğitim ve Öğretim Faaliyetlerini Sürdüren Suadiye İlk ve Orta Okulu, Türk Ulusal Ajansının 2017 ve 2018 Teklif Çağrısı Döneminde Erasmus+ Projeleri Kapsamında Ulusal Ajans’a Başvurusunu Yapmış Oldukları;...

"I learn, You learn but together we double learn ", isimli Erasmus+ KA2 Stratejik Okul Ortaklıkları projesi kapsamında 05-11/05/2019 tarihleri arasında Romanya’nın Tulcea şehrinde bulunan “Scoala Gimnaziala Nr 12” okulunda düzenlenen proje etkinliklerine katılan  üç öğretmen ve altı öğrenci,

“New Things through Old Knowledge” isimli Erasmus+ KA2 Stratejik Okul Ortaklıkları projesi kapsamında 11-18/05/2019 tarihleri arasında İtalya’nın Ferrara şehrinde bulunan “Istituto Comprensivo N.1 “Govoni” Ferrara” okulunda düzenlenen proje etkinliklerine katılan  üç öğretmen ve sekiz öğrenci yurda döndüler.


“Coding in A Cultural Europe” isimli Erasmus+ KA2 Stratejik Okul Ortaklıkları projesi kapsamında 18-25/05/2019 tarihleri arasında Polonya’nın Ziebice şehrinde bulunan “Szkola Podstawowa nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Ziebicach” okulunda düzenlenen proje etkinliklerine katılan  iki öğretmen ve dört öğrenci,

Okul Müdürü Hakan BOZAN, üç farklı ülkede düzenlenen üç farklı proje toplantılarında öğrencilerimizin ülkemizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil ettiklerini, yapılan çalışmalarda ve etkinliklerde öğrencilerimizin beğeni topladığı belirtti.


Okul Müdürü Hakan BOZAN, gerek ev sahibi ülkenin kültürünü ve gerekse de tüm ortaklar ile kültürel alışverişin yapıldığını, yerel makamları ile bir araya gelinerek tarihi ve kültürel yerlerin ziyaret edildiğini belirtti.

Okul Müdürü Hakan BOZAN, 2018 – 2019 Eğitim ve Öğretim yılı boyunca toplan 14 Öğretmen ve 31 Öğrencimizin Erasmus+ projeleri kapsamında farklı ülkelere gitme şansuı yakaladıklarını, 2019 – 2020 Eğitim ve Öğretim yılında da  toplam 16 Öğretmen ve 39 Öğrencimizin yurtdışına gideceğini belirtti.


Okul Müdürü Hakan BOZAN, “Bu tür projelerin öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz için çok faydalı olduğunu, bu proje kapsamında kazanılacak deneyim ve tecrübelerin gerek öğretmen gerekse de öğrencilerimizin üzerinde özellikle dil öğrenimi yönünden olumlu motive edeceğini düşündüğünü ve önümüzdeki yıllarda da farklı projeler üretmek içi çalışmalarına devam ettiklerini” belirtti.


98 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın